Діти, які частіше за інших хворіють на рак - дослідження
Під час розморожування застосовують певні хімічні речовини
Діти, що з'явилися на світ із заморожених ембріонів, мають підвищену небезпеку пухлин. Такого висновку дійшли вчені з Гетеборгського університету в Швеції, пише «Країна здоров’я».
Процедура заморозки ембріонів набула величезної популярності в останні роки. З її допомогою багато жінок відкладають вагітність і пологи на пізніший термін, щоб зосередитися на кар'єрі або пошуку відповідних супутників життя. І ось шведські дослідники довели, що народжені з таких розморожених ембріонів діти мають більш високий ризик захворюваності на рак. Річ у тім, що під час розморожування застосовують певні хімічні речовини, здатні викликати генетичні зміни, які провокують пухлини.
Ці висновки зроблено на основі вивчення здоров'я майже 8 мільйонів молодих жителів Скандинавії. Найбільш поширеними видами пухлин у таких дітей були лейкози та ураження центральної нервової системи.
Дослідження не довело, що ЕКЗ чи якісь інші види допоміжних репродуктивних технологій збільшують ризик раку. Зв'язок виявлено лише між заморожуванням ембріонів та подальшою появою на їх основі дітей. Допоміжні технології дозволяють створити ембріон із яйцеклітини та сперматозоїда до лабораторії. Зазвичай він відразу ж переноситься в матку, проте тепер стає все більш популярною практика заморожування таких ембріонів та їхнього подальшого розморожування.
Як відомо: Вчені назвали спецію, що захистить від раку та діабету