Догори
Дати відгук

Дешево і просто: науковці радять, як очистити фрукти від пестицидів

Але слід враховувати, що з деяких фруктів пестициди практично неможливо вивести.

2 хв на прочитання27 Жовтня 2021, 07:29
Фрукти Фрукти
Поділитись:

«Сучасна газета» наголошує, що контролювати вміст пестицидів у фруктах поки що нереально навіть на державному рівні. Тому радить віддавати перевагу тим фруктам, які мають товсту шкіру, бо вона пропускає значно менше хімікатів у м’якоть, наприклад, авокадо, банани та цитрусові. Важливо за можливості очищувати її незалежно від товщини. Саме тому фрукти з тонкою шкіркою найбільш небезпечні в цьому контексті. Виноград, до прикладу, потребує таких умов вирощування та транспортування, що, найімовірніше, не може потрапити на полиці магазинів без допомоги хімікатів. Полуниця також дуже часто очолює список найбільш небезпечних ягід через популярність використання пестицидів у процесі вирощування.

Чи можна змити пестициди із фруктів? Науковці з Массачусетського технологічного університету задались цим питанням та провели дослідження трьох різних способів очищення продуктів харчування — звичайної води, содового розчину та комерційних засобів. Виявилося, що саме другий спосіб найбільш ефективно впорався із поставленим завданням, змиваючи 96 % хімікатів із поверхні фруктів. Але не забуваймо, що існує велика кількість пестицидів, що мають властивість проникати у тканини рослин. Та дослідники стверджують, що їхня концентрація в цьому випадку не загрожує серйозними негативними наслідками для здоров’я людей.

«Дуже багато людей вважають, що, купляючи фрукти й овочі на ринку або ж у звичайних людей, перестраховуються таким чином від наявності в них хімікатів. А проте не варто покладатися на добросовісність інших, адже пестициди перебувають у вільному доступі й у випадку зі звичайними людьми можуть застосовуватись у ще більш небезпечних дозуваннях і комбінаціях. Найкраще, звісно, купляти упаковану продукцію, що має сертифікацію. Це теж не 100-відсоткова гарантія, але ризики менші та цього вже достатньо», — запевняє «Сучасна газета».

Ми вже розповідали, чому яблука очолюють список найнебезпечніших продуктів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Як знизити рівень стресу: радить дієтолог
3 хв на прочитання5 годин тому
Фото:
Українська правда. Життя
Чому знежирені молочні продукти шкодять здоров'ю – пояснення дієтолога
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Hype.tech
Навіщо нам спати: 10 цікавих фактів про сон у День любителів поспати
5 хв на прочитанняВчора
Фото: Киев 24
Обіцяють найбільший вертеп у Європі: у Києві на Софіївській площі змонтували аркас ялинки, яка відкриється 19 грудня різдвяним дійством
1 хв на прочитанняВчора
Закон про 1000 грн за вакцинацію підписав голова Верховної Ради та направив його Зеленському
1 хв на прочитанняВчора
Коли у Києві розпочнуться зимові канікули – пояснення влади
1 хв на прочитанняВчора
Чи буде посилення карантину на Новий рік і Різдво — розповідає Ляшко
1 хв на прочитанняВчора
Шкідливі домішки у їжі допоможе визначити український застосунок Foodstr за допомогою штрих-коду
2 хв на прочитанняВчора