Догори
Дати відгук

День Землі — 2021: як світ відзначає найважливіше екологічне свято

Цього дня світ відзначає 51-й День Матері-Землі.

3 хв на прочитання22 Квітня 2021, 12:30
Світ відзначає 51-й День Землі Світ відзначає 51-й День Землі
Поділитись:

Сьогодні, 22 квітня, світ відзначає найбільше та найважливіше екологічне свято — День Землі, або ж International Mother Earth Day. Це свято вважають початком сучасного екологічного руху на планеті.

GreenPost розповідає про історію свята, традиції відзначення та про те, як до найважливішої екологічної подіє доєдналася Україна. 

Коли відзначають

Міжнародний день Матері-Землі традиційно святкують 22 квітня. Цьогоріч  51-й День Землі відбудеться під слоганом «Відродити нашу Землю».

22−23 квітня відбудеться віртуальний Кліматичний саміт за участю 40 світових лідерів, організований адміністрацією Джо Байдена. Також стартує онлайн-івент Earth Day Live.

Історія свята 

Усе почалося в США. Там у 1970 році за ініціативою сенатора Гейлорда Нельсона у третій тиждень квітня почали відзначати Щорічний тиждень Землі. 51 рік тому майже 20 мільйонів американців вийшли на вулиці з протестами, аби привернути увагу до погіршення стану довкілля. До слова, в результаті акції створили Агентство з охорони навколишнього середовища й ухвалили закони про чисте повітря.
У 90-х роках минулого століття до екологічної ініціативи доєдналася вже 141 країна. А у 2009 році Болівія на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН запропонувала надати Дню Землі статус міжнародного. 

Як відзначають День Землі 

Традиційно цього дня екологічні експерти з різних країн світу збираються за круглим столом, щоб обговорити глобальні виклики та загрози для довкілля.
В різних країнах активісти виходять на вулиці на демонстрації, флешмоби та мітинги, аби привернути увагу до екологічних проблем планети.

Також екологи та волонтери організовують і проводять різноманітні освітні заходи, які присвячують правильному поводженню з відходами, зоозахисту диких і безпритульних тварин, свідомому споживанню, відмові від пластику, проблемам забрудненого атмосферного повітря. 

Цього дня для всіх мешканців планети також лунає Дзвін Миру. 

Цікавинки про День Землі та нашу планету 

70 % поверхні Землі — це вода. Тому нашу планету ще називають «блакитною».

Земля складається із заліза, кисню та кремнію. Якщо планету розділити за її складом, виглядати цей ряд буде так: 32,1 % заліза, 30,1 % кисню, 15,1 % кремнію та 13,9 % магнію.

У Дня Землі є свої символи: неофіційний прапор — це фото планети з космосу на синьому тлі, а також Дзвін Миру.
День Землі святкують у 193 країнах світу. 

Обертання Землі поступово сповільнюється. Це відбувається майже непомітно, приблизно на 17 мілісекунд на сто років. 

Існує лише один природний супутник планети Земля. Це Місяць. 

Рік на Землі не триває 365 днів. Це насправді 365,2564 дня. Саме ці додаткові 0,2564 дня створюють потребу у високосних роках. 

Земля — це не куля. Наша планета має форму геоїду. Це означає, що округла форма має невелику опуклість у напрямку до екватора. 

Тільки 3 % води землі є прісною, решта 97 %  — солоні. З цих 3 % понад 2 % заморожені у крижаних покривах і льодовиках. 

Як ми писали раніше, двоє шведських парламентарів висунули кліматичну активістку Грету Тунберг на здобуття Нобелівської премії миру за 2020 рік.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost