День прощення себе за невиконання новорічних обіцянок: лайфхак, який допоможе досягти всіх ваших цілей у 2024 році
Ніколи не варто давати новорічних обіцянок — психотерапевти.
У новорічну ніч багато людей дали собі новорічні обіцянки, але до цього моменту більшість із них уже здалась, зрозумівши, що не зможе їх виконати. Тимчасом психоаналітик і клінічний соціальний працівник Дена Доменікалі-Рошель вважає, що новорічні обіцянки неминуче змусять вас «почуватися невдахою», і розповідає, що варто робити замість них, аби досягти своїх цілей у 2024 році. Про це пише Daily Mail.
44-річна жінка переконана, що не варто давати новорічні обіцянки, оскільки вони «капіталізують привабливу, але нереалістичну фантазію про досконалість» і в кінцевому підсумку призводять до усвідомлення «провалу».
«Якщо ви почуваєтесь невдахою, у вас буде спокуса сказати: "До біса". І якщо ви скажете: "До біса", то повністю зійдете з рейок на шляху до будь-яких змін, які хочете здійснити», — додала вона.
Замість того, щоб давати новорічні обіцянки, Доменікалі-Рошель радить «прокидатися щоранку і запитувати себе: "Що я можу зробити сьогодні, що допоможе мені отримати те, чого я хочу в довгостроковій перспективі?"».
«А потім, хоч би що це було, переконайтеся, що це реалістичне очікування, і попросіть себе зробити це. І все. Тож ви просто робите це один день за один раз», — підсумувала вона.
Якщо ви дали собі новорічну обіцянку цього місяця, експерти сходяться на думці, що не варто ставитися до неї за принципом «все або нічого», особливо коли йдеться про фітнес.
Хенчен Дай, дослідниця поведінкових наук із Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, рекомендує зосередитися на одній меті.
Один із прикладів — найняти персонального тренера, щоб привести себе у форму. Для того, щоб записатися на тренування, потрібно лише миттєве підвищення мотивації, але ви створюєте довгострокове зобов'язання працювати над своїм здоров'ям.
«Після того, як вони знайдуть тренера і заплатять за нього, зобов'язання, які вони візьмуть на себе перед тренером, можуть допомогти їм підтримувати ці зусилля», — каже Дай.
А працювати з тренером над приведенням себе у форму набагато корисніше, ніж, скажімо, морити себе голодом після святкового запою.
Дай пояснює, що наявність «аварійного запасу» також може допомогти вам досягти поставлених цілей з часом, оскільки дає певну свободу дій.
Вона порадила прагнути до вершини своєї мети — наприклад, ходити до спортзалу п'ять днів на тиждень, але дозволяти собі перерви, якщо це дійсно потрібно.
Таким чином, якщо ви іноді не досягатимете мети, ви не повернетеся до шкідливих звичок.
Більше новин читайте на GreenPost.