День білявок: учені пояснили, чому людей зі світлим волоссям стає на Землі все менше

2 хв на прочитання31 Травня 2021, 14:00
Фото: 4MAMA

«Білявий ген» невдовзі стане історією.

31 травня у світі святкують  День білявок. Засновницями свята стали блондинки-адвокатеси в США. Їх не влаштовувало, що чоловіки-адвокати перешкоджали їхньому кар’єрному зростанню, не сприймали колег серйозно, та й отримували більше грошей. Образливі жарти у бік білявок змусили дівчат боротися за свої права за допомогою свята.

Є ще одна версія його виникнення. У 2001 році вийшов фільм, який показав людям життя блондинки-Барбі з іншого боку. Картина називалася «Білявка в законі», а головна роль дісталася голлівудській красуні Різ Візерспун. Кінострічка дуже сподобалася глядачам, тому останній весняний день у США запропонували присвятити блондинкам.

Сім цікавих фактів про людей зі світлим волоссям.

  1. За підрахунками науковців, до 2200 року блондини остаточно зникнуть. По-перше, щоб дитина народилася блондином, у обох батьків має бути світле волосся. По-друге, у країнах, де переважає темний колір волосся, населення неухильно зростає, а ось європейці — німці, скандинави, росіяни, які є носіями «білявого гена», — все частіше обмежуються однією дитиною.
  2. Дружина Наполеона III — перша жінка, яка штучно висвітлила волосся. Перший засіб, який допомагає освітлити локони, було представлено в 1867 році на виставці в Парижі.
  3. Практично кожна дівчина раз у житті фарбувалася у білявку. 
  4. Комарі кусають людей із світлим волоссям частіше ніж темноволосих.
  5. Думка про те, що чоловіки віддають перевагу білявкам, — нісенітниця. Обираючи партнерку, представники сильної статі, як правило, орієнтуються на власний колір волосся.
  6. Тільки за останні 50 років кількість блондинок і блондинів скоротилося з 49 % до 14 % загальної кількості населення планети.
  7. Найбільша кількість світловолосих людей на душу населення проживає у Фінляндії.

Нагадаємо, що 28 травня світ відзначив Міжнародний день здоров'я жінок.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: