Дельфініум завойовує серця садівників і ландшафтних архітекторів
На одному місці дельфініуми можуть зростати до 10 років.
Завдяки своїй чарівності й елегантності дельфініум завойовує серця садівників і ландшафтних архітекторів. Дельфініум — це чарівна гра кольорів і форм, що перетворює ваш сад у справжній образ природної гармонії і стає невід'ємною частиною естетичного ландшафту, додаючи йому неповторного шарму та вишуканості. Про особливості цієї квітки розповідає Телеграм-канал «Садівник».
Дельфініум — багаторічник висотою до 2 м, що цвіте у червні-липні квітами діаметром до 6 см у довгих суцвіттях. Можливе повторне цвітіння у серпні-вересні — для цього потрібно видаляти відцвілі пагони. На одному місці дельфініуми можуть зростати до 10 років.
Садити дельфініум краще на сонці чи в легкому притінку з суглинним або супіщаним ґрунтом, родючим, помірно вологим із нейтральною чи слабкокислою реакцією. Рослинам бажано підбирати безвітряні місця, оскільки довгі пагони можуть зламатися.
Полив потрібен помірний і лише під час посухи, а також для молодих рослин. Поливати краще рідко та рясно, ніж часто і потроху. Для пишного цвітіння дельфініум підживлюють мінеральними й органічними добривами тричі за сезон: навесні, перед цвітінням і після нього.
Якщо дельфініум росте на вітряних місцях і не захищений будівлями чи іншими рослинами, йому необхідна підв'язка до опори. Стебла після цвітіння коротко обрізають і замазують глиною, щоб уберегти коріння від попадання води та загнивання.
Дельфініум розмножується насінням, поділом куща та живцями. Насіння можна сіяти або на розсаду у квітні, або відразу в ґрунт у травні, але при насіннєвому способі ознаки сорту можуть не зберігатися. Розмноження поділом куща не завжди буває успішним. Розмноження живцями трудомістке і застосовується для особливо цінних сортів.
Морозостійкість дельфініуму висока — вона може сягати -35 °С, тому у нашому кліматі ця рослина зимує без укриття.
Більше новин читайте на GreenPost.