Догори
Дати відгук

Де в Києві можна здати на утилізацію прострочені ліки

Така можливість є. Але нею мало хто користується.

2 хв на прочитання16 Червня 2021, 11:30
Де в Києві можна здати на утилізацію прострочені ліки Де в Києві можна здати на утилізацію прострочені ліки
Поділитись:

Ліки, у яких закінчився термін придатності, не можна використовувати, але так само не можна просто викинути у сміттєве відро — адже такі медичні відходи належать до токсикологічно небезпечних.

Ігор Мороз, начальник відділу екологічної політики КП «Київкомунсервіс», пояснив у коментарі GreenPost, що це питання законодавчо не врегульовано.

«Збирання медичних відходів у населення — прогалина в законодавстві», — говорить він.

Тому київська влада вирішує це на рівні міста. Встановлено два спеціальні контейнери для збору трьох видів небезпечних відходів у складі побутових — на бульварі Лесі Українки, 28, та вулиці Івана Франка, 30.

Такий контейнер має відділи із вмонтованими спеціальними змінними «касетами». Окрім невикористаних і прострочених медикаментів чи їх залишків, тут можна здати інші небезпечні відходи, що утворюються у побуті, — відпрацьовані батарейки, ртутні термометри, енергозберігаючі ртутьвмісні лампи, відходи дрібної електроніки.

Зібрані небезпечні відходи зберігаються на складі тимчасового зберігання підприємства до моменту передачі на безпечну та правильну утилізацію та перероблення. Утилізація відбувається після тендерних торгів серед підприємств, які мають ліцензію на переробку таких відходів.

Ігор Мороз розповідає, що незабаром будуть установлені ще три такі контейнери. Окрім того, наближається до фінальної стадії реалізації громадський проект «Приймальня для збирання ліків».

Чиновник упевнений, що такі ініціативи потрібні, і на встановлення подібних контейнерів є запит громадськості.

«Але ними практично ніхто не користується», — констатує Ігор Мороз.

Раніше ми розповідали, як замість Pfizer київських освітян щеплюють простроченою вакциною від дифтерії та правця.

Також ми писали про бiологiчну бомбу у Сумах: у мiсто звезли медичнi вiдходи зi всiєї України (фото, відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко