Догори
Дати відгук

Замість Pfizer київських освітян щеплюють простроченою вакциною від дифтерії та правця — юрист

У МОЗ запевняють: вони все зробили належним чином, тому нехай розбирається поліція.

3 хв на прочитання14 Червня 2021, 09:11
Вакцинація Вакцинація
Поділитись:

Професор кафедри у НПУ імені М. П. Драгоманова Леся Дубчак (адвокат, кандидат юридичних наук, член Наглядової ради Асоціації адвокатів України) у своєму дописі в соцмережі Фейсбук оприлюднила фото, зроблене нею під час вакцинації 10 червня 2021 р. в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова.

«Вакцинувалася в останні заявлені для вакцинації хвилини, яка проходила 10.06.21 р. з 10:00 до 16:00. Була остання на вакцинацію десь о 15:55, 150-та. На ампулах були лише цифри та логотип як на коробці. Жодної іншої інфо. Двічі уточнила у присутніх медиків, хто виробник вакцини. Сказали файзер, вакцинуйтеся і сфотографуєте коробку. Коробка була напівпуста, з такими ж ампулами, які кололи мені. Просто лежала на столі, без жодних холодильників. Ось чим вакцинує МОЗ викладачів від коронавірусу в межах заявленої масової вакцинації вакциною Phizer-Biontech! Прострочена вакцина від дифтерії та правця індійського виробника, термін придатності якої вийшов у травні 2021 р.», — написала Леся Дубчак.

Юрист стверджує, що має дані про аналогічну ситуацію у трьох університетах.

«Я активний прихильник вакцинації, й з нетерпінням чекала на щось краще за індійські та китайські вакцини», — запевняє вона.

Коментатори неодноразово звинувачували Лесю Дубчак у навмисному підриві довіри до вакцинації й висловлювали припущення, що йдеться про прикре непорозуміння — наприклад, що в цій коробці медики просто привезли вату й спирт.

«Медик сказала сама, що краще сфотографуйте коробку, бо на вакцині крім логотипу нічого нема. Спочатку подумала, що це інший завод, адже в адресі виробника є слово «biotech», — відкидає цю версію Леся Дубчак.

У коментарях до допису експерт МОЗ Павло Поламарчук висловив упевненість, що його установа не може нести відповідальності за те, чим щеплять населення проти коронавірусу.

«Вакцинують Pfizer, Sinovac та AZ, три вакцини, виробники та платформи можуть бути різними. Далі — МОЗ не проводить імунізацію безпосередньо. Проводять вакцинальні бригади чи пункти щеплення/масової вакцинації у власності КНП місцевого самоврядування. Не співробітники МОЗ. У МОЗ немає можливостей проконтролювати кожну вакцинальну бригаду на предмет банального шахрайства тощо. Разом із тим присутні повноваження контролю реалізації державної політики», — написав він.

Чиновник запевнив, що у МОЗ немає повноважень розслідування епізодів шахрайства та злочинів (крім комісійної експертизи належності надання медичної допомоги, але це трохи інші питання), ці завдання покладено на інші державні органи, а саме на нацполіцію.

Леся Дубчак збирається здати з колегами тести на антитіла зараз і за кілька тижнів повторно, щоб остаточно встановити, чим саме їх щепили.

Також ми розповідали, що чверть українців не проти паспортів вакцинації, але збираються їх купити — опитування.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.