До другої хвилі коронавіруса ще далеко, але вже зараз кількість хворих з кожним днем більшає. Так само, постійно змінюється симптоматика захворювання. Тож пропонуємо дізнатися, у яких випадках ПЛР-тест можна зробити безкоштовно, а у яких – за гроші, і де можна перевіритися на коронавірус найдешевше.
Відповідно до списку Державної установи "Київський міський лабораторний центр МОЗ України", оприлюдненого у facebook, кияни можуть отримати послугу з тестування за такими адресами:
Безкоштовно ПЛР-тест робиться за направленням сімейного лікаря у таких випадках:
Якщо людина вирішила самостійно зробити ПЛР-тестування, то найдешевше це робити у ДНК-лабораторії, пише tsn.ua. Але там зазвичай, за даними сімейних лікарів, дуже великі черги.
ПЛР-аналіз на COVID-19 в ДНК-лабораторії коштує 700 гривень, строки готовності – один робочий день. Якщо здати матеріал до 9 ранку, результат буде на сайті о 18:00. Це стосується тільки робочих днів. В суботу аналізи не видаються.
Є нюанс – хворих пацієнтів лабораторія не приймає – забір дистанційно (з явними ознаками респіраторного захворювання – лихоманка, кашель або попередній позитивний ПЛР-тест). Щоб зробити аналіз, лабораторія видає родичам епендорф та зонд для дистанційного забору матеріалу.
Попередній запис не потрібний, оформлення пацієнта відбувається на місці в порядку черги. Довідка за телефоном: 098 760 9021. На сайті ДНК-лабораторії вказані адреси філій, телефони та графік роботи.
Якщо пацієнт самостійно робить ПЛР-тестування у лабораторії Київського міського лабораторного центру МОЗ України, це коштуватиме 890 гривень + 150 гривень за забір матеріалу.
Забір матеріалу на дослідження проводиться з 9:00 до 11:00 за адресою: вірусологічна лабораторія вул. Естонська, 3, тел. 400-50-36, 427-33-74, 400-73- 54.
Графік роботи лабораторії з 8:00 до 20:00 щоденно без вихідних.
У лабораторії зауважують, що забір матеріалу на дослідження в інший час здійснюється за попереднім узгодженням.
Результат видається наступного дня.
Нагадаємо, Україна стрімко піднімається у світовому рейтингу хворих на COVID-19.