- Головна
- Новини
- Агро
- С/Г продукція
- Чим можна замінити сіль: 9 натуральних продуктів на кожній кухні
Чим можна замінити сіль: 9 натуральних продуктів на кожній кухні
Замінювати сіль найкраще натуральними продуктами
Дефіцит солі в Україні спровокувала зупинка роботи "Артемсолі" - головного постачальника продукту. Це загрожує кризою не тільки в Україні, але і в країнах Європи. Поки сіль стрімко дорожчає, Главред розібрався, чим можна замінити сіль.
Замінювати сіль найкраще натуральними продуктами, які є на кожній кухні. Вони не тільки зроблять страви смачніше і ароматні, але і принесуть більше користі для здоров'я.
Соєвий соус
За своєю структурою соєвий соус досить солоний продукт, який можна використовувати як замінник солі. Однак не варто захоплюватися, щоб не перевантажувати нирки – норма вживання соусу – 2 ст.ложки в день. Він збагатить смаком як і перші страви, так і м'ясні. Добре експериментувати з соєвим соусом при приготуванні салатів.
Лимонна кислота
Сік лимона - відмінний замінник солі. Його кислинка посилить смак їжі, а за рахунок вітаміну С - ця кулінарна добавка стає ще й дуже корисною. Лимон можна використовувати для приготування салатів і м'ясних страв.
Морська капуста
Ще один надзвичайно корисний натуральний замінник солі. У своєму складі вона містить сіль і йод, а також джерело корисних вітамінів і мікроелементів, сушені водорості можна перемолоти в кавомолці і посипати ними страви. Або розмочити і додавати морську капусту в салати або до м'яса.
Часник
Ця гостра спеція має яскраво вираженим смаком і приходить господиням на допомогу, коли сіль не зможе позичити навіть сусідка. Приправляти часником можна практично все від супів до рибних страв. Для приготування можна використовувати, як і свіжі головки, так і часниковий порошок.
Цибуля
В якості приправи можна використовувати пагони зеленої цибулі або універсальний ріпчаста. Лук можна попередньо обдати окропом або промаринувати – це зменшити різкість смаку.
Хрін або імбир
Ці пекучі приправи допоможуть не тільки зробити страву смачніше, але і стануть на захист нашої імунної системи і вбережуть від вірусів.
Сушені овочі
Для приготування страв вибирайте сушений болгарський перець, помідор, корінь селери. Вони збагатять страву і додадуть йому неповторний аромат. У сушених овочах концентрація вітамінів більше, ніж у свіжих.
Спеція
Без спецій в цій справі вже точно не обійтися. Допоможуть посилити смак страви спеції і трави з сильними ароматами – каррі, розмарин, селера, паприка, базилік, естрагон, кмин, коріандр. Не варто забувати і про найпопулярніші спеції – петрушка і кріп.
Оцет
З оцтом важливо не переборщити. При приготуванні салатів слід використовувати натуральні сорти оцту - бальзамічний або яблучний. Вони більш м'які і надають страві пікантну кислинку.