Догори
Дати відгук

Чим лікувати пошкоджену кору у плодових дерев (яблуня, груша, вишня, слива тощо)

Рецепти приготування садових варів і замазок для садових дерев.

3 хв на прочитання15 Серпня 2022, 08:46
Поділитись:

Сонячний опік, неправильне обрізування, гострі заячі зуби — причини появи ран. Як «надати медичну допомогу» деревам? Розповідає Ecology.md.

Уражені (тканини) місця зачищають садовим ножем або стамескою від відмерлої тканини, дезінфікують 3 % розчином мідного купоросу і замазують варом або сумішшю глини з коров'яком.

Улітку пошкоджені місця можна лікувати щавлем. Його потрібно рвати разом із живцями, подрібнити і покласти на рану шаром завтовшки 1-1,5 см, зверху зробити пов'язку з мішковини. За літо цю операцію виконати 2-3 рази. Маленькі ранки потрібно змастити клеєм БФ-6.

Можна просто обмотати стовбур дерева поліетиленовою плівкою.

Рецепти приготування садових варів і замазок для садових дерев:

1) Сільська. Свіжий коров'як, жирна глина (1:1). Ретельно перемішати. Для надання більшої в'язкості додати трохи вовни (зчесати з кішки, що линяє, або собаки).

2) Форситова мазь (рецепт XVII століття). Свіжий коров'як, сухе вапно (стара штукатурка), деревна зола, річковий пісок (2:1:1:0,25). Тільки свіжоприготовлена ​​мазь накладається на рану рівним, тонким (2,5 мм) шаром і присипається порошком із золи і крейди (в співвідношенні 6:1).

3) Верагутів вар. Біла смола, скипидар, свиняче сало, деревний дьоготь (6,5:2,5:1,5:1). Розігрівають смолу до рідкого стану, змішують скипидар, сало і дьоготь, додають до них ще трохи скипидару, щоби легко змішувалися, і з'єднують зі смолою. У свіжому рідкому стані вар легко наноситься на рану за допомогою щіточки.

4) Замазка Решетникова. 100 г ялицевої смоли, 10 г чистого воску. Зливають, підігріваючи на слабкому вогні, перемішуючи. У водяній лазні підігрівають 120 мл 90%-ного спирту, швидко помішуючи, додають його до розпущеної суміші смоли і воску, що злегка остигла. Охолоджена, але рідка мазь наноситься на рану пензлем. Рана заростає дуже швидко, навіть якщо дерево по колу пошкоджене гризунами.

5) Теплорідкий вар. Смола, каніфоль, теплий віск, топлене яловиче (бараняче) сало, просіяна деревна зола (2:2:1:1:1). Смолу, каніфоль і віск розпускають на слабкому вогні, додають сало і перемішують, потім золу і ретельно перемішують. Свіжий або підігрітий вар наноситься на рану пензликом або дерев'яною лопаткою.

Цей вар можна зберігати довго у затверділому стані.

6) Холоднорідкий вар. Майже 500 г каніфолі, 10 г смоли, 19 г топленого сала, 19 г просіяної деревної золи. Змішати, розпустити. До остигає суміші по краплях додати 85 мл 90%-ного спирту.

7) Фарба для замазування ран. Оліфа та охра (2:1). Після змішування фарба готова до вживання. Наносять пензлем.

8) Бджолиний клей. Збирають при очищенні рамок і пускають у справу, можна додати трохи воску.

9) Холодний вар Раєвського. Розпускають 0,5 кг деревної смоли. До остигаючої смоли, помішуючи, додають 60 г підігрітого на водяній бані 90% спирту. Змішавши, додають 1-2 столової ложки оліфи. Заливають у тару (з матеріалів, що не окислюються) і закривають кришкою. Зберігається у напіврідкому стані та придатний до застосування у будь-яку погоду.

10) Мазь Жуковського. Каніфоль, жовтий віск, свіже свиняче сало (1:1:1). Кожен компонент розтоплюють окремо, потім змішують. Охолоджувальну масу зливають у холодну воду й у ній замішують, як тісто. Виймають і зберігають у промасленому папері. Застосовують у теплу погоду.

Також ми розповідали про ефект без хімії: перевірені народні засоби від фітофтори.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Грошова допомога фермерам: як отримати дотацію на корів у 2025 році. Фото: Крамагросвіт
Аграрії можуть отримати 7 тисяч гривень дотації на кожну корову: стартує прийом заявок
1 хв на прочитання8 годин тому
Фото: Максим Нікітін
Як приготувати сухарики для салатів — три способи
2 хв на прочитання15 годин тому
Майже 2 тисячі коропів випустили у Чорнобаївське водосховище. Фото: Черкаський рибоохоронний патруль
Майже 2 тисячі коропів випустили у Чорнобаївське водосховище
1 хв на прочитанняВчора
Фото: ЦТС
Білгород-Дністровський порт до кінця року планує відкрити новий маршрут поставок до ЄС
1 хв на прочитанняВчора
Біорізноманіття на тарілці: чому ми їмо лише 150 із 30 000 їстівних рослин і чим це загрожує планеті
3 хв на прочитанняВчора
Курка в томатно-овочевому соусі — один із найбільш вдалих і простих варіантів приготування
1 хв на прочитанняВчора
Скільки разів можна садити цибулю на одному місці: поради для гарного врожаю
1 хв на прочитання18 Травня 2025
На Житомирщині запрацювало найбільше в Україні підприємство з переробки промислових конопель
2 хв на прочитання18 Травня 2025