Догори
Дати відгук

Чи будемо ситі: у Мінекономрозвитку озвучили рівень продовольчої безпеки України

Україна практично повністю забезпечує свої потреби у продовольстві, що дозволяє гарантувати фізичну доступність для населення продуктів харчування

2 хв на прочитання10 Квітня 2020, 12:02
pixabay pixabay
Поділитись:

Україна здатна повністю забезпечити себе усіма соціально значущими продуктами харчування, залишаючись при цьому експортером аграрної продукції. Про це пише  agroreview,  посилаючись на відповідну інформацію з Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

У відомстві нагадують, що Україна практично повністю забезпечує свої потреби у продовольстві, що дозволяє гарантувати фізичну доступність для населення продуктів харчування в енергетичній оцінці 2706 кілокалорій на одну людину на добу (при граничному критерії 2500 ккал).

"За рахунок власного виробництва потреба внутрішнього ринку в основних продуктах харчування забезпечується у межах 90-100%, що відповідає оптимістичному рівню продовольчої безпеки рекомендованому ФАО, та дозволяє формувати потужну базу для аграрного експорту", -  зазначають у міністерстві.

Україна є світовим лідером в експорті соняшникової олії, займає провідні експортні позиції у поставках пшениці, кукурудзи, ячменю, сої, меду, курятини, яєць, масла вершкового, томатної пасти та ін. Найбільш вразливими позиціями, з точки зору імпортозалежності, залишаються риба та рибопродукти – майже 70% (частка імпорту у загальному споживанні) та плоди, ягоди та виноград (майже 36%).

"Немає підстав для занепокоєння, -  запевняють у міністерстві.  - Ситуація на внутрішньому ринку є контрольованою та стабільною, торговельні мережі забезпечені продукцією та мають достатню кількість товарних залишків на складах для забезпечення споживчого попиту в разі його збільшення".

У відомстві запевнили, що COVID-19 не спричиняє напруги щодо забезпечення продовольчої безпеки.

Нагадаємо, Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко заявив, що обґрунтованих підстав для підняття цін на хліб в Україні немає. Також,  наразі є тенденція  у зростанні ціни на соняшникову олію, навіть попри відсутність покупців та зниження темпів експорту.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.