Телеграм-канал «Твій сон» спростував деякі поширені міфи про сон.
1️. Можна натренувати свій організм і мало спати. Фізіологічну необхідність організму в сні неможливо «прибрати / подолати». Ви можете накопичити недосипання, якщо не спите достатню кількість годин, і в якийсь момент (абсолютно без вашої на те згоди) тіло скаже «переходимо в режим shut down». Але для цього справді потрібно довго і системно не давати собі достатньо спати.
2. Алкоголь допомагає заснути. Алкоголь може зняти легке напруження, але водночас фрагментує сон і погіршує його якість (мабуть, фраза «сон алкоголіка короткий і тривожний» знайома всім).
3️. Прокинувшись серед ночі, можна подивитися телевізор або погортати телефон, щоб знову розслабитись і заснути. Щойно ви вмикаєте гаджети, мозок отримує сигнал: «Прокидаємось!» і поступово активізується (завдяки синьому світлу від приладів). Якщо ваше завдання — заснути, краще скористатися звичайною книгою / блокнотом і мінімумом освітлення.
4️. Відчувати сонливість протягом дня — нормально. Нормальним є відчути сонливість після обіду (в районі 14.00-14.30) на нетривалий час, оскільки циркадний ритм у цей період перебуває на спаді активності. Якщо ж ви відчуваєте сонливість кілька годин протягом дня, це може свідчити про наявність порушення сну (або інше захворювання).
Також ми розповідали про техніку засинання американських військовослужбовців, яка дозволяє заснути за кілька секунд.