Чому болять вени на ногах: відповідає судинний хірург
Коли не варто затягування з відвідинами флеболога
Коли варикозне розширення вен стає причиною болю у ногах, не варто затягування з відвідинами флеболога. Та є й інші причини, чому ви відчуваєте біль у судинах нижніх кінцівок.
"Акцент" попросили прокоментувати цей патологічний стан судинного хірурга Костянтина Барабоя, який надав кілька корисних рекомендацій.
Що спричиняє біль у венах на ногах
Наші судини постійно працюють, перекачуючи кров через внутрішні органи та м’язи тіла. З віком вони втрачають свій “хист”. Відбувається природний знос стінок судин — вони стають менш еластичними, слабнуть та розтягуються. Тоді й жінка чує діагноз: “варикоз” та показання до операції. Але, на щастя, зараз це здебільшого малоінвазивні втручання, наприклад, склеротерапія вен безболісна, відбувається без анестезії та триває всього 15-60 хвилин.
“Мета склеротерапії — облітерація просвіту ураженої вени, після чого вона перетворюється в сполучнотканинний тяж, який повністю розсмоктується через 1-2 роки”, — детально вимальовує процедуру лікар Барабой.
Але пам’ятайте про стани, які також можуть спричиняти біль у венах. Зокрема, вагітність. Коли жінка при надії, її організм зазнає значних змін, у тому числі зростає обсяг крові у тілі.
Усе це відбувається, щоб дитина повноцінно розвивалася та зростала в утробі. Тому варикоз вагітних — дуже поширене явище.
Укупі з гормонами, фактор вагітності стає причиною варикозу на ногах.
Ознаки хворобливості вен
Крім того, що вени можуть боліти, жінки часто відчувають супутній дискомфорт у ногах. Це печіння, зміна кольору шкіри на ділянці, де є уражена судина. Також люди відчувають набряк, важкість у ногах, пульсацію, іноді судоми. Коли ви подовгу сидите, біль підсилюється, бо утворюється застій крові.
Найсерйозніший симптом хвороби — затвердіння вен та кровотеча, що потребують екстреної медичної допомоги.
Як полегшити больовий синдром
Допоки ви очікуєте візиту до лікаря чи операції, можна полегшити біль у кінцівках.
Ось кілька рекомендацій, що надав лікар флеболог:
- Ввечері підніміть ноги догори, це розслабить вас перед сном. Спати також потрібно у положенні, коли ноги вище тулуба. Цього можна домогтися, підклавши під них подушку.
- Робіть легкі вправи на розтяжку протягом дня, щоб зняти напруження м’язів ніг.
- Надягніть компресійні панчохи або використовуйте еластичні бинти.
- Дотримуйтесь здорового харчування.
- За рекомендацією лікаря, можна приймати венотоніки та протизапальні засоби.