Нарколог Вадим Клорфайн, завідувач відділення КП «Полтавський обласний наркологічний диспансер Полтавської обласної ради», у своєму інтерв’ю GreenPost заявив, що все те, що продається офіційно, наркотиками не є.
«Так ми могли б назвати наркотиками й каву, й алкоголь, й тютюн», – говорить він.
Та Ігор Мацицький, директор КП «Полтавський обласний наркологічний диспансер Полтавської обласної ради», наголошує: не варто недооцінювати небезпеку для підлітків від енергетиків і їм подібного – ці речовини торують шлях важчим наркотикам.
З ним згоден Сергій Жук, керівник напряму політики та комунікації БО «Світло надії».
«Ніхто не починає з горілки – вона гидка і неприємна, починають із вина – воно смачне і корисне… Ось так і з іншими речовинами, – пояснює він. – Більшість підлітків не дуже добре розуміють ризики від того, що раз, два, три, покурив план. Особливо просунуті кажуть: а що, я читав, що від плану залежності ж нема, що ви мене тут грузите. Я кажу: так, немає залежності, але ти одну фішку забув: ті, хто торгує планом, торгує й іншим, і ти якось дуже швидко стаєш соціально адаптований до цієї групи. Не до тих пацанів, які, наприклад, катаються на скейтах, а до цих. І норма твого життя буде «покурив – не покурив» і так далі».
Ігор Мацицький підкреслює, що підлітки – експериментатори, вони люблять пробувати нове. А наразі ринок пропонує дуже великий спектр речовин.
«Солі та спайси за кожним рогом можна придбати. На жаль, цих речовин дуже багато, і з кожним днем більше», – констатує лікар.
Раніше ми розповідали, що наркотики нового покоління небезпечніші за «олдскульні» – експерт.