Догори
Дати відгук

Через викиди українських вугільних ТЕС померли тисячі людей — дослідження

У першу чергу йдеться про легеневі захворювання.

3 хв на прочитання08 Вересня 2021, 14:29
Фото: Укрінформ Фото: Укрінформ
Поділитись:

У 2019 році викиди від українських вугільних електростанцій імовірно призвели до смерті 2690 людей в Україні та 1315 — в Європейському Союзі (ЄС). Про це йдеться у новому дослідженні «Вплив викидів українських вугільних електростанцій на здоров’я населення» від дослідницької організації Center for Research on Energy and Clean Air (CREA) та ГО Екодія, яке проводилося із застосуванням сучасних комп’ютерних моделей і рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

За оцінками авторів дослідження, у 2019 році 8 із 20 вітчизняних вугільних ТЕС перевищили граничні норми викидів двоокису сірки, оксидів азоту та зольного пилу. Якби норми були дотримані, загалом вдалося б уникнути приблизно 2300 смертей в Україні та сусідніх державах. Серед найбільш постраждалих регіонів країни — Донецька, Київська, Дніпропетровська та Львівська області. У них забруднення спричинило приблизно 430, 410, 280 і 230 смертей у 2019 році відповідно. 

Серед країн ЄС найбільшої шкоди від викидів українських вугільних ТЕС зазнають Румунія та Польща, які у 2019 р., згідно з дослідженням, втратили через забруднення 534 та 325 життів відповідно.

Крім цього, у досліджуваному році приблизна вартість соціальних витрат українців, пов’язаних із супутнім медичним обслуговуванням, зниженням економічної продуктивності та зниженням рівня добробуту становила 3,2 млрд євро.

Інші наслідки для здоров’я від викидів вугільних електростанцій у 2019 році — 6800 дітей, хворих на бронхіт, 68 000 днів із симптомами астми та бронхіту у дітей, 3000 госпіталізацій, 800 000 втрачених робочих днів і 5 300 000 лікарняних днів, 400 пологів із малою масою тіла новонароджених та 2100 нових випадків хронічного бронхіту в дорослих.

«Результати дослідження демонструють, що не можна переносити терміни реалізації Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних  установок, хоча український Уряд вже вдруге намагається це зробити. Необхідно привести національне законодавство у відповідність до вимог Директиви ЄС про промислові викиди та пов’язаних з нею галузевих норм, зокрема щодо обов’язкового використання найкращих доступних технологій і методів управління. 

Це означатиме, що вугільні ТЕС та інші промислові підприємства будуть зобов’язані модернізовуватись і найголовніше — кількість викидів зменшиться», — говорить Марина Ратушна, фахівчиня відділу з екологізації промисловості ГО «Екодія».

Довідково: 

Нагадаємо, що в Україні розташований один із найбільш забруднювальних парків вугільних електростанцій у світі. Згідно з нещодавнім звітом аналітичного центру EMBER, вугільні електростанції країни є лідерами за викидами SO2 та зольного пилу в Європі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я про смертність і тягар хвороб, через забруднення атмосферного повітря в Україні щороку втрачається 2538 років життя людей, з урахуванням інвалідності, на 100 тис. осіб — це найбільша кількість років у Європі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Як Україна проходитиме найближчу зиму Прогноз енергетика
Є кілька сценаріїв того, як Україна проходитиме найближчу зиму — енергетик
1 хв на прочитанняВчора
Кабмін сьогодні прийняв низку важливих рішень
Кабмін сьогодні прийняв низку важливих рішень для країни
6 хв на прочитанняВчора
Світлана Гринчук та Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні
Туреччина допоможе Україні з відновленням енергосектору і нарощуванням потужностей розподіленої генерації
1 хв на прочитанняВчора
Підвищення акцизу на пальне дасть цього року щомісяця 2,7 млрд грн
Підвищення акцизу на пальне дасть цього року щомісяця 2,7 млрд грн - Гетьманцев
2 хв на прочитання21 Липня 2024
В Україні розпочала роботу “гаряча лінія” з питань енергетики
1 хв на прочитання21 Липня 2024
Сонячні панелі можна встановлювати на воді: у чому перевага цього методу
2 хв на прочитання20 Липня 2024
Екоінспектори вперше за останні два роки проводять перевірку якості пального
2 хв на прочитання20 Липня 2024
Вчені створили інноваційну органічну сонячну панель, що трансформує світло в електрику
1 хв на прочитання20 Липня 2024