Догори
Дати відгук

Через посуху українські аграрії суттєво скоротили сезон посадки картоплі

За даними Української асоціації виробників картоплі, посадка картоплі у сезоні-2020 стартувала в перших числах березня синхронно на Херсонщині, Волині, Донбасі та Чернігівщині.

2 хв на прочитання02 Травня 2020, 12:34
pixabay pixabay
Поділитись:

Зміни клімату спонукали виробників до раннього сезону: ґрунт не промерз через рекордно теплу зиму та була надія «захопити» вологу. Проте через посуху українські аграрії суттєво скоротили сезон посадки картоплі, пише  agronews.

В Українській асоціації виробників картоплі радять аграріям змінювати стереотипи і підлаштовуватися під зміни клімату.

"Гідрометеоцентр обіцяє на вихідних дощі, які триватимуть першу декаду травня. Далі може розпочатися засуха. Хто відклав посадку картоплі на травнені свята, може не потрапити в поле, а потім залишиться і без природного поливу, і без врожаю", — вважають у профільній асоціації. 

В асоціації зауважують, що у виробників картоплі  різні плани щодо врожаю: одні бажають отримати супер-ранню картоплю, інші – літню.  Класифікується овоч і за видами споживання — продовольчий, технічний тощо.

"Від мети вирощування залежать і строки посадки. То ж першими вийшли в поле картоплярі, які спеціалізуються на вирощуванні ранньої картоплі. Так посадка картоплі у сезоні-2020 стартувала в перших числах березня синхронно на Херсонщині, Волині, Донбасі та Чернігівщині", - зазначають картоплярі.

Вирощування картоплі на промисловій основі вимагає ранніх строків, щоб вийти на ринок у червні, коли споживач не бажає купляти овочі старого врожаю, а молода картопля затребувана у значних обсягах.

Картоплярі говорять, що посадка на початку березня — це не тільки бажання отримати зиск від "молодої" картоплі, але й  сподівання потрапити під перші весняні дощі, які дадуть старт появі сходів і нормальному формуванню бульб під кущем. Проте цього березня фермерським господарствам не пощастило з дощами, і бульби пролежали під землею без поливу більше місяця, що не найкращим чином на них позначилося.

Як вже писав GreenPost, крім карантину  на українських фермерів чекає нова напасть – посуха. Чимала частина посівів вже зараз у пригніченому стані, а вологи наполовину менше від норми. 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитаннягодина тому
Гріндавік. Зображення згенеровано ШІ
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення з відкритих джерел
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання8 годин тому
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання8 годин тому
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
На Одещині - спалах АЧС
1 хв на прочитанняВчора
Батькам дітей із особливими потребами компенсуватимуть витрати на асистента: у Львові затверджено новий порядок
1 хв на прочитанняВчора