Сукупні втрати для економіки України від запровадження квот на імпорт мінеральних добрив можуть становити від 100 до 238 млн дол. США. Таку оцінку економічних наслідків ініціативи Мінекономіки надали експерти Київської школи економіки, йдеться на сторінці школи.
Зокрема, модель Київської школи економіки прогнозує наступні очікувані наслідки:
Крім того, очікується зростання цін на селітру на 5-22%.
“Окрім суттєвих втрат для економіки та агровиробників, ініціатива щодо запровадження квот несе ризики зриву поставок через ліцензування або адміністрування квот. Це потенційно корупційний ризик”, – наголосив професор Київської школи економіки Олег Нів’євський, керівник дослідницького центру UAFoodTrade під час презентації економічного моделювання запровадження квот.
Відповідно до моделі, Київська школа економіки не рекомендує запроваджувати квоти на імпорт мінеральних добрив.
“Потрібно більше працювати безпосередньо з хімічною галуззю над її розвитком і робити це не за рахунок сільгоспвиробників. В хімічній галузі є чудовий фактор розвитку – зростаючий внутрішній попит з боку АПК. Від роботи конкурентного ринку, разом із підвищенням ефективності та інвестиціями у технології та інновації, виграють усі – і виробники, і споживачі”, – наголосив Олег Нів’євський.
Нагадаємо, у Міністерстві економіки України заявили про намір встановити квоти на імпорт добрив. Там не приховують, що роблять це з метою захисту національного виробника. А єдиним національним виробником і абсолютним монополістом ринку добрив є холдинг Ostchem олігарха Дмитра Фірташа.