Чехія розслідує воєнні злочини Росії в Україні, збираючи свідчення біженців
Поліція та прокуратура Чехії ведуть власне розслідування на основі принципу універсальної юрисдикції.

Чеська Республіка відіграє активну роль у документуванні та розслідуванні воєнних злочинів, скоєних російськими військами в Україні. Ще з 2022 року чеська поліція та органи прокуратури розпочали власне національне розслідування, збираючи докази та свідчення від українських біженців, які знайшли притулок на території країни.
Це стало можливим завдяки застосуванню принципу універсальної юрисдикції, який дозволяє чеському правосуддю переслідувати осіб, що скоїли найтяжчі міжнародні злочини (як-от воєнні злочини та злочини проти людяності), незалежно від їхнього громадянства та місця скоєння злочину.
Спеціальна команда слідчих з Національного центру по боротьбі з організованою злочинністю (NCOZ) проводить допити свідків, фіксує їхні розповіді про тортури, вбивства та інші звірства, щоб сформувати доказову базу для майбутніх судових процесів.
Спільна слідча група (JIT)
Варто зазначити, що паралельно з національними розслідуваннями в різних країнах, на рівні ЄС діє міжнародна Спільна слідча група (JIT), створена за підтримки Євроюсту. До її складу наразі входять Україна, Литва, Польща, Естонія, Латвія, Словаччина та Румунія. Також у її роботі бере участь Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.
Наразі Чеська Республіка не є офіційним членом цієї JIT, однак її національне розслідування є важливим внеском у загальну справу притягнення воєнних злочинців до відповідальності.
Більше новин читайте на GreenPost.







