Тимчасова виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець заявила, що Україна не відвертається від «зеленого» переходу і планує долучитися (у перспективі) до цілей «Європейської зеленої угоди». Про це вона заявила під час зустрічі з послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.
Для цього Україна навіть розробить новий план щодо енергетики і клімату.
«У перспективі Україна прагне долучитися до реалізації цілей «Європейської зеленої угоди», нової політики ЄС до 2050 року. Для гармонізації підходів до планування розвитку енергетичного сектору буде розроблено Інтегрований план з енергетики та клімату на період з 2021 по 2030 роки. Застосована методологія його розробки буде відповідати принципам, які використовують європейські країни при розробці аналогічних планів», - йдеться у повідомленні Міністерства енергетики.
Також Буславець заявила, що меморандум між урядом і інвесторами у зелену енергетику ось-ось підпишуть.
Також на розгляд Кабінету Міністрів готується законопроєкт щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел.
«Міністерство, Кабінет Міністрів України та інші органи державної влади роблять усі необхідні кроки, щоб досягти компромісних рішень і підтвердити статус країни, яка виконує свої зобов’язання перед інвесторами», - наголосила Буславець.
Водночас інвестори не розділяють оптимізму міністерки. Як повідомляв GreenPost, вони судитимуться з «Гарантованим покупцем».
Нагадаємо, одна з головних енергетичних ініціатив уряду полягає в тому, що він хоче змінити «зелений» тариф, який виявився занадто накладним для бюджету. Однак проблема в тому, що Україна фактично змінює правила уже після початку гри - низка інвесторів зайшли на ринок ВДЕ в Україну під чіткі правила і гарантії уряду, що вони не змінюватимуться.
Не дивлячись на те, що Буславець заявила, що перемовини з інвесторами вже завершено, компромісу досягти так і не вдалося й інвестори відмовляються підписувати запропонований урядом меморандум. Загалом нинішні ініціативи України уже розкритикували наші європейські партнери та вітчизняні експерти, які стверджують, що Україна фактично згортає "зелений" енергетичний перехід.