Догори
Дати відгук

Буде шалений урожай: чим підживити моркву, щоб вона була великою

Як доглядати за морквою після посадки, щоб мати гарний та великий урожай - читайте корисні поради.

3 хв на прочитання06 Червня 2023, 08:35
Image by jacqueline macou from Pixabay Image by jacqueline macou from Pixabay
Поділитись:

Що потрібно зробити, щоб отримати гарний урожай моркви і не затрачатись на дороговартісні добрива і системи поливу. Морква містить у собі корисні мікроелементи та вітамін А. Досвідчені господарі знають та діляться досвідом, як виростити корисний овоч у домашніх умовах. Главред зібрав корисні поради.

Вирощування моркви від А до Я

Зазвичай насіння моркви висівають відразу після обробки городу. Найчастіше навесні це припадає на кінець березня або початок квітня. Також дехто висіває моркву влітку, тоді використовують ранні або гібридні сорти моркви, які висіваються не раніше 20 липня. Коли морква росте і починає пробиватись крізь землю, то необхідно вчасно підживлювати, полоти міжряддя, прибирати бур'яни та захищати від шкідників. Щоб морква швидше росла і мала гарний урожай, то не потрібно забувати про вологу. Моркву варто поливати часто, але невеликими дозами, задля підтримки вологи у землі. Коли морквина помітно зростає, треба збільшувати норму поливу городини.

Також не варто забувати про захист моркви від шкідників. Найпоширенішими є: морквяна муха, міль, дротяники, попелиці та інші. Для їх знищення рекомендують застосування інсектицидів. Щоб прибрати морквяну муху краще застосувати Борей, ЖукОФФ, Престо та Аншлаг.

Що любить морква

Впродовж вегетаційного періоду моркву радять підживляти двічі - через місяць після появи сходів, а потім почекати ще два місяці і знову підживити. Є хороші методи підживлення морквин.

  1. Для перших підживлень моркви потрібно дві склянки попелу із дерева, столова ложка нітрофоски, 20 грамів калійної селітри та додати по 15 грамів суперфосфату та сечовини на відро води. Вносити добриво потрібно після поливу моркви.
  2. Моркву можна підживити і дріжджовим розчином. Для цього потрібно взяти відро теплої води і додати туди та ретельно розмішати в у воді 100 грамів дріжджів, додати ще дві столових ложки цукру. Цей сироп має настоятись близько двох годин. Перед поливом моркви - гарно перемішати розчин.
  3. Хорошим методом для живлення моркви є настій із кропиви. Кропива містить в собі корисні мікроелементи, саме ті, що треба для моркви. Для приготування такого настою потрібно приблизно 14 днів. Потім розчин треба розбавити із водою і можна поливати. Під час готування кропив'яного розчину є один нюанс - неприємний запах, який з'явиться через 2-3 дні після настоювання кропиви. Варто поставити у місце, яке провітрюється і закрити кришкою.
  4. Морква дуже полюбляє настій із сульфатом калію (буквально 6-7 грамів йде на відро води на квадратний метр). Після поливу моркви цим розчином, коренеплоди будуть краще рости та матимуть солодший смак.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Лаборантка тримає кролика. Зображення згенероване ШІ
Досліди на тваринах. Що насправді відбувається з тваринами у лабораторіях?
4 хв на прочитання7 хвилин тому
Прапор Євросоюзу та вітряки та сонячні панелі. Зображення створено ШІ
Європейський Союз планує зменшити викиди CO2 на 90 % до 2040 року. Чи можливо?
5 хв на прочитаннягодина тому
Підліток зі смартфоном. Зображення створено ШІ
Навчають чи дезорієнтують? Вплив рілсов на логіку та пам'ять
4 хв на прочитаннягодина тому
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Секрети сучасного ландшафтного дизайну: як створити стильний і невибагливий сад на невеликій ділянці (ФОТО)
3 хв на прочитання6 годин тому
«Гарячий атом» — Швейцарія зупинила блок АЕС через аномальну спеку
2 хв на прочитання7 годин тому
У повітрі біля епіцентру вибуху на Житомирщині зафіксовано перевищення шкідливих речовин
1 хв на прочитанняВчора
У румунських Карпатах ведмідь на смерть загриз туриста-мотоцикліста
1 хв на прочитанняВчора
Найкращим атлетом України став лучанин із синдромом Дауна Валентин Новосад
2 хв на прочитанняВчора