Догори
Дати відгук

БЦЖ не справляється: у ВООЗ анонсували розробку протитуберкульозної вакцини з урахуванням досвіду боротьби з COVID-19

У планах створення нової Ради щодо прискорення доступу до вакцин проти туберкульозу.

3 хв на прочитання29 Січня 2023, 18:17
Поділитись:

Негативний вплив пандемії COVID-19 на надання послуг у галузі боротьби з туберкульозом (ТБ) висвітлив термінову необхідність ухвалення зусиль із розробки вакцин. Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі, Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреїсус оголосив про плани створення нової Ради щодо прискорення доступу до вакцин проти туберкульозу, повідомляють у ВООЗ.

У повідомленні йдеться, що Рада сприятиме ліцензуванню та використанню ефективних нових вакцин проти ТБ, граючи каталізуючу роль у відповідності на високому рівні дій між спонсорами, глобальними установами, урядами та кінцевими користувачами для виявлення та подолання перешкод у розробці вакцин проти туберкульозу.

«Один із найважливіших уроків, отриманих у ході реагування на пандемію COVID-19, полягає в тому, що

інноваційні заходи медичного втручання можуть бути швидко реалізовані, якщо їм приділяється пріоритет на рівні політики і вони забезпечуються належним фінансуванням. Проблеми, пов'язані з ТБ та COVID-19, різняться, але фактори, що сприяють прискоренню наукових досліджень та інноваційних розробок, однакові: термінові випереджаючі державні інвестиції, підтримка благодійних організацій та участь приватного сектору та спільнот.

Ми вважаємо, що боротьба з ТБ виграє від такої самої координації на високому рівні», — заявив Гебреїсус.

Попри сміливі зобов'язання щодо ліквідації ТБ до 2030 р., прийняті країнами в рамках цілей у сфері сталого розвитку, Стратегії ВООЗ з ліквідації ТБ та політичної декларації 2018 р. щодо боротьби з ТБ, ознак уповільнення епідемії не спостерігається. У 2021 р. на туберкульоз захворіло близько 10,6 млн осіб, а 1,6 млн осіб померло. Серйозною проблемою залишається лікарська стійкість: щорічно майже у 0,5 млн осіб розвивається лікарсько-стійкий туберкульоз.

Наразі єдиною ліцензованою вакциною проти ТБ є вакцина БЦЖ. Хоча вона забезпечує помірний ступінь захисту від розвитку важких форм ТБ у немовлят і дітей молодшого віку, але не захищає належним чином підлітків і дорослих, на частку яких припадає майже 90 % випадків передачі ТБ у всьому світі.

Згідно з оцінками, що містяться у проведеному на замовлення ВООЗ недавньому дослідженні An investment case for new tuberculosis (TB) vaccines (Обґрунтування інвестицій у розробку нових вакцин проти туберкульозу (ТБ), створення ефективної на 50 % вакцини для профілактики захворюваності серед підлітків і дорослих дозволив би протягом 25 років запобігти до 76 млн нових випадків захворювання на ТБ, 8,5 млн випадків захворювання з летальним кінцем, 42 млн курсів лікування антибіотиками та $ 6,5 млрд витрат, які несуть порушені проблемою ТБ домогосподарства, особливо серед найбільш бідних і вразливих груп населення.

Ефективна на 75 % вакцина могла б запобігти до 110 млн нових випадків захворювання на ТБ і 12,3 млн випадків захворювання з летальним результатом. У дослідженні також робиться припущення, що на $ 1 вкладень у ефективну на 50 % вакцину можна отримати економічну віддачу у розмірі $ 7 у формі економії на витратах на охорону здоров'я та підвищення продуктивності.

Пізніше цього року в рамках наради високого рівня Організації Об'єднаних Націй з проблеми ТБ відбудеться зустріч глав держав та урядів для вивчення прогресу, досягнутого у виконанні зобов'язань, ухвалених у політичній декларації 2018 р. Вона надасть важливу можливість виправити невдачі у боротьбі з ТБ, що включає у собі розробку та впровадження у терміновому порядку нових вакцин проти ТБ.

Також ми розповідали про нові рекомендації ВООЗ щодо COVID-19 — жодного слова про вакцинацію.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
«За один день спалили більше, ніж випустили за місяць»: експерт розповів, на скільки треба поділити обіцяні Путіним 1600 танків
3 хв на прочитання2 години тому
Хрумкий грильяж із кунжуту — швидкий десерт без випікання
1 хв на прочитання3 години тому
Крим. Image by chief39 from Pixabay
В окупованому Криму до курортного сезону хочуть відкрити залізничне сполучення з Білоруссю
2 хв на прочитанняВчора
Новий і дуже легкий салат весни 2023: рецепт, який підкорив багатьох зірок
1 хв на прочитанняВчора
Користь санкцій: у Росії курсанти авіаційного інституту не могли довчитися через відсутність деталей для авіатехніки
1 хв на прочитанняВчора
П'ять порад для безпечної гри в онлайн-казино
3 хв на прочитанняВчора
Шлях через п'ять країн і п'ять в'язниць, аби повернутися в Україну: що розповіли вивезені росіянами херсонські ув'язнені
4 хв на прочитанняВчора
Гороскоп на тиждень 3-9 квітня 2023: Скорпіонам — гроші, Левам — привабливі пропозиції в роботі
3 хв на прочитанняВчора