Догори
Дати відгук

Близько 160 китів-лоцманів викинулися на мілину біля австралійського узбережжя

Прогноз «загалом поганий».

2 хв на прочитання26 Квітня 2024, 07:32
Численні кити-лоцмани, викинуті на мілководдя на західному узбережжі Австралії. Фото: AAP/imago images Численні кити-лоцмани, викинуті на мілководдя на західному узбережжі Австралії. Фото: AAP/imago images
Поділитись:

Близько 160 китів-лоцманів викинуті на мілководдя біля західного узбережжя Австралії. Регіональна природоохоронна служба Parks and Wildlife Service оголосила, що співробітники Департаменту охорони природи штату Західна Австралія і ветеринари із зоопарку Перта намагаються врятувати тварин. Щонайменше 26 китів уже померли до того, як рятувальники прибули на пляж. Про це розповідає Die Zeit.

Згідно з інформацією, на пляжі було чотири групи китів, що лежали на відстані 500 м. Рятувальники використовували човни, щоби спробувати запобігти викиданню на берег ще однієї групи з близько 20 китів-лоцманів. На глибині, далі від берега, перебуває ще одна зграя з приблизно 110 китів.

Влада закликала громадськість наближатися до китів лише під керівництвом експертів.

«Ми знаємо, що люди хочуть допомогти, але ми просимо людей не намагатися врятувати тварин без вказівки персоналу Департаменту охорони природи, оскільки це може призвести до подальших травм і страждань тварин і перешкодити скоординованим зусиллям із порятунку», — йдеться в повідомленні. Безпека людей завжди є головним пріоритетом під час масового викидання китів на мілину.

За словами регіонального співробітника з охорони природи Пії Куртіс, кити-лоцмани, ймовірно, викинулися на берег рано вранці в четвер. У таких випадках прогноз «загалом поганий».

«У нас є велика кількість тварин, які в кінцевому підсумку гинуть», — сказала вона у відеозверненні.

«Виходячи з попередніх випадків викидання на берег цього виду китів, наприклад, на пляжі Чейнз-Біч поблизу Олбані минулого року, такі події зазвичай призводять до того, що викинутих на берег тварин доводиться піддавати евтаназії, що є найбільш гуманним рішенням», — також повідомила у Facebook Служба парків і дикої природи штату Західна Австралія.

Дансборо розташоване за 285 км на південь від столиці штату Перта. У 1996 році в цьому ж регіоні вже відбувалося масове викидання на мілину 320 китів-лоцманів. Тоді майже всі тварини вижили. За словами експертів, лоцмани утворюють тісні зв'язки один з одним. Іноді вони подорожують великими групами, що підвищує ризик масового викидання на мілину.

Що змушує китів викидатися на мілину, до кінця не зрозуміло. Очевидно, системи локалізації тварин мають проблеми з пологими піщаними пляжами. Підводний шум, спричинений людиною, також може порушувати їхню навігацію. Інші теорії припускають, що кити уникають хижаків або слідують за хворою головною твариною на берег.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.