Догори
Дати відгук

«Безпрецедентна катастрофа»: у Чилі більше сотні людей загинули через лісові пожежі

Експерти пояснюють це впливом такого погодного явища, як Ель-Ніньйо.

2 хв на прочитання05 Лютого 2024, 11:33
Наслідки пожеж у Вінья-дель-Мар. Фото: Rodrigo Arangua/AFP Наслідки пожеж у Вінья-дель-Мар. Фото: Rodrigo Arangua/AFP
Поділитись:

Понад 180 лісових пожеж зареєстровано в Чилі за останню добу на тлі сильної спеки та посухи. Пошкоджено тисячі будівель, понад 300 людей зникли безвісти. Про це розповідає DW.

У Чилі в результаті сильних лісових пожеж загинули щонайменше 112 людей, повідомив представник міністерства внутрішніх справ Мануель Монсальве в неділю, 4 лютого. Ще більше 300 людей вважаються зниклими безвісти, заявив раніше цього ж дня президент країни Габріель Боріч, відвідавши регіон Вальпараїсо. Боріч припустив, що кількість жертв зросте, оскільки пожежі продовжуються.

За даними місцевого управління лісового господарства, лише 4 лютого по всій країні було зареєстровано 188 лісових пожеж, що охопили у сумі площу близько 29 тис. га. ЗМІ пишуть про кілька тисяч пошкоджених будівель — особливо сильно постраждало курортне місто Вінья-дель-Мар на узбережжі країни за 120 км від Сантьяго, столиці Чилі.

Пожежами також було серйозно пошкоджено будинки у селищах Ла-Естреля та Навідад на південний захід від столиці. Евакуація пройшла і в місті Пічілему на узбережжі — це село користується популярністю у серфінгістів.

За словами мера Вінья-дель-Мар Макарени Ріпамонті, місто зіткнулося з «безпрецедентною катастрофою» — криза такого масштабу ніколи до цього не спостерігалася в регіоні, хоча серйозні лісові пожежі часто трапляються в Чилі в цю пору року.

Інші країни Латинської Америки з кінця січня теж страждають від сильної спеки та її наслідків. В Аргентині на тлі посухи та високої температури величезна пожежа спалахнула в національному парку Лос-Алерсес — вогонь знищив понад 3000 га території парку.

Агентство AFP з посиланням на експертів пише, що спека в регіоні пов'язана з погодним явищем Ель-Ніньйо, або Південною осциляцією. Потужні фази Південної осциляції відбуваються раз на кілька років, під час них значно знижуються коливання повітря в атмосфері та циркуляція прибережних вод в океані. Це може призвести до різних наслідків у всьому світі — від повеней у Північній Америці до тривалої посухи, яка вже кілька місяців триває у Південній Америці. Очікується, що Ель-Ніньйо триватиме щонайменше до квітня.

З аномальною спекою та посухою в січні зіткнулися і країни півдня Європи — в іспанській Каталонії через це обміліло одне з великих водосховищ, а місцева влада запровадила режим надзвичайної ситуації. Посуха та лісові пожежі вже кілька останніх років є серйозною проблемою для регіону — причини цього пов'язують із глобальним потеплінням, а не окремими погодними явищами.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost