- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Американські вчені перетворили звичайні цеглини в акумулятори
Американські вчені перетворили звичайні цеглини в акумулятори
Хіміки з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі перетворили звичайну червону цеглу в акумулятор, пише Eco Town.
Вчені обробили найпопулярніший будівельний матеріал полімером PEDOT. Він складається з мікроскопічних нановолокон, що проникають у пористу структуру цегли і перетворюють матеріал в "іонну губку", яка проводить і зберігає енергію. Наприклад, блок з 50 таких цеглин забезпечить роботу лампи аварійного освітлення протягом п'яти годин.
«Ми вирушили у найближчий до лабораторії магазин і купили червоні цеглини по 65 центів за штуку: у перших експериментах цеглини використовувалися поштучно, - розповідають вчені. – Наповнили цеглу рідким і гелеподібним електролітом і прикріпили електроди, щоб створити суперконденсатор: цегла заряджалася до 3 вольт за 10 секунд, включала зелений світлодіод на 10 хвилин і функціонувала навіть під водою».
Успіх експерименту забезпечив оксид заліза або іржа, яка і запустила реакцію полімеризації, пояснюють вчені.
Згідно з попередніми розрахунками, будівлі, побудовані з енергонакопичувальних цеглин, будуть здатні збирати значну кількість енергії протягом дня і віддавати її у міру необхідності.
Подібні системи зберігання енергії можуть бути підключені і до поновлюваних джерел енергії, наприклад, до сонячних панелей або вітряків, для забезпечення роботи безлічі датчиків і джерел світла. При цьому суперконденсатор, за словами дослідників, може розряджатися і заряджатися "сотні тисяч разів кожну годину, але буде зберігати стійкість і енергоємність".
Червоні цеглини навряд чи зможуть живити цілі будівлі, включаючи безліч електроприладів і системи зарядки електромобілів, але підійдуть для активації освітлювальних приладів в разі відключення електроенергії.
"Цегла з покриттям PEDOT - ідеальні будівельні блоки, які зможуть забезпечити живлення аварійного освітлення, - заявив глава дослідження Хуліо Д'арсі. – Приміром, буде потрібно всього 50 енергонакопичувальних цеглин у безпосередній близькості від системи аварійного освітлення, щоб підтримувати його протягом п'яти годин".
За словами вчених, метод простий і дешевий у застосуванні, і його можна використовувати як з новими червоними цеглинами, так і при переробці старих.