Американська торговельна палата закликала уряд прийняті останні пропозиції інвесторів щодо умов «зеленого» тарифу і назвала їх «гранично допустимими межами умов добровільної реструктуризації». Тобто, ті умови, які пропонує уряд, уже не є добровільними, вважають в об’єднанні.
«Дані пропозиції [інвесторів] покривають питання щодо платежів інвесторам за вироблену електроенергію, реструктуризації «зеленого» тарифу для електростанцій, будівництва за «зеленим» тарифом, відповідальності за небаланси, обмеження та стабілізаційного застереження. Компанії-члени Палати із сектору ВДЕ вважають такі пропозиції оптимальним рішенням, яке могло б бути взаємоприйнятним для зміни нормативно-правового регулювання ринку, збереження інвестиційного клімату в секторі відновлюваної енергетики України, дотримання державних гарантій і попередження ініціації численних судових позовів проти України в міжнародних арбітражних судах», - заявляють у Палаті.
«Ми сподіваємося, що уряд не допустить одностороннього різкого зниження тарифів, що могло б негативно вплинути на життєздатність проектів з ВДЕ та завдати довготривалої шкоди інвестиційному середовищу в Україні. Американська торговельна палата в Україні закликає Уряд підтримати пропозиції інвесторів щодо добровільних умов реструктуризації з метою досягнення угоди, спрямованої на врегулювання кризи у відновлюваній енергетиці», - прокоментував Андрій Гундер, Президент Американської торговельної палати в Україні.
В об’єднанні наголошують, що «зелений» тариф став каталізатором розвитку галузі відновлюваної енергетики в Україні, у тому числі й завдяки тому, що іноземні та українські компанії вклали сотні мільйонів доларів у проєкти з ВДЕ.
Односторонній ретроспективний перегляд умов для інвесторів є недопустимим.
Водночас у Палаті не заявили, що вони робитимуть, якщо уряд все-таки не прислухається до їхніх пропозицій.
Нагадаємо, нещодавно стали відомі подробиці нового «зеленого» тарифу. Проблема в тому, що Україна фактично змінює правила уже після початку гри - низка інвесторів зайшли на ринок ВДЕ в Україну під чіткі правила і гарантії уряду, що вони не змінюватимуться. Загалом нинішні ініціативи України уже розкритикували наші європейські партнери та вітчизняні експерти, які стверджують, що Україна фактично згортає "зелений" енергетичний перехід.