Якщо цього року ваші яблуні потішили вас гарним урожаєм, це ще не означає, що ви зможете насолоджуватися ним усю зиму. Як же зберегти яблука на зиму? Про це розповідає «Домівка».
✔ Головною умовою успішного зберігання яблук є їх сорт. На лежкість яблук також впливає і час знімання плодів. Дуже рано зняті, недозрілі плоди зберігаються погано, в'януть, їхній смак погіршується. Пізно зняті плоди хоча і мають кращий смак, але зберігаються також погано, швидше перезрівають, страждають від побуріння м'якуша.
✔ Знімати яблука з дерева потрібно тоді, коли у них починає яснішати основне темно-зелене забарвлення шкірки, а на освітленій стороні вже є характерне для сорту покривне забарвлення. Коли серед падалиці попадаються здорові плоди, це теж говорить про знімну зрілість сорту.
✔ Треба ще і правильно знімати плоди з дерева, щоб не пошкодити їх. Плід відділяють разом із плодоніжкою, але ні в якому разі не з плодушкою, до якої він прикріплений. Плодушки багаторічні, і, зірвавши їх, ви втратите врожай на декілька років.
✔ Не треба стирати з яблук восковий наліт, він захищає від випару води й ушкоджень мікроорганізмами.
✔ Яблука зберігатимуться краще, якщо відразу після знімання їх охолодити до 0 або +4 °С і помістити на постійне місце в сховищі.
✔ Довго зберігають свіжість яблука, загорнуті в спеціально фруктовий промаслений папір.
✔ Добре зберігаються і яблука, засипані чистою деревною тирсою або дрібними стружками.
✔ Можна зберігати яблука й у льосі, якщо він сухий і температура в ньому 0-4 °С.
✔ Ретельно відібрані яблука можна укласти в тонкі поліетиленові мішечки місткістю до 3 кг, мішечки зав'язати і підвісити.
Нагадаємо також, як зберігати яблука, щоб їх можна було їсти до кінця зими.