9 червня Міжнародний день друзів: 10 фактів про дружбу
На честь дружби був названий астероїд 367 Amicitia.
Вчені встановили, що люди, які перебувають в хороших дружніх стосунках, менше хворіють і більше відчувають позитивних емоцій. Жінки більше потребують друзів, ніж чоловіки. Після заміжжя жінки втрачають частину друзів і можуть відчувати дискомфорт через брак спілкування. Деякі тварини також можуть дружити з людьми. Цікаві факти про дружбу
1. У сучасній психології вважається, що відчуття щастя від дружби пов’язане з інтенсивністю спільних занять друзів і тим, наскільки часто друзі позитивно оцінюють один одного.
2. Дослідники з Дартмутського коледжу довели, що зазвичай екстраверти більше дружать з іншими екстравертами, а інтроверти – з іншими інтровертами.
3. Французькі вчені виявили, що навіть акули «вміють» дружити: в зграях деякі особини весь час тримаються разом, а інших уникають.
4. У 1966 році американський психолог Елліот Аронсон сформулював «ефект незграбності», згідно з яким незручні в поведінці люди здаються іншим привабливішими.
5. І у тварин, і у людей дружба пов’язана з політичною активністю і залежить від конкретної позиції (у всіх сенсах) іншої особини, а також можливістю збирати навколо себе однодумців в конфліктних ситуаціях.
6. Вираз «добрий друг», що означає сьогодні міцну дружбу, має зовсім інші корені. Спочатку, цей фразеологізм позначав: «залити за кадик», «напитися». Тобто, по суті, мова йшла про товариша по чарці.
7. Показавши на Олімпіаді-1936 однаковий результат у стрибках з жердиною, два японця Сюхей Нісіда і Суео Ое не погодилися з рішенням Олімпійського комітету і, розпилявши срібну і бронзову медалі, зробили собі по бронзово-срібній медалі.
8. На честь дружби був названий астероїд 367 Amicitia. У перекладі з латинської, це слово якраз і означає дружбу.
9. Соціологічні дослідження вже не перший рік визначають австралійський Сідней як місто з самими доброзичливими жителями.
10. Близько 90% користувачів соціальних мереж впевнені в тому, що справжня дружба можлива тільки в реальному житті при наявності особистих зустрічей і живого спілкування.