Вічнозелені чагарники мають багато переваг перед іншими садовими рослинами. Більшість з них є довгоживучими і не потребують постійного догляду після посадки. Крім того, такі представники флори прикрашають сад цілий рік.
- Азалія. Така рослина може бути як вічнозеленою, так і листопадною (скидає листя) залежно від сорту. Азалія має дивовижну красу квіти різних відтінків – фіолетового, рожевого помаранчевого, жовтого. Чагарник також цінується своїм пишним і щільним темно-зеленим листям, яке не втрачає колір цілий рік. Деякі види азалії можуть цвісти двічі за сезон.
- Гарденія. Цей вічнозелений чагарник квітучий досить темпераментний, але, освоївши техніку по догляду за ним, ця рослина стане справжньою окрасою саду. Гарденію можна садити в кислий ґрунт у регіонах з м’якою зимою або у вазон, який на час холодів потрібно переміщувати до будинку чи теплиці. У теплу пору року чагарник покривається білими квітами, що випромінюють приємний аромат. Рослина любить тепло та сонячне світло.
- Дафна. Незвичайний квітучий чагарник, який відрізняється тонким видовженим листям і цікавою формою квіток. Дафну можна вирощувати у кліматі з м’якою зимою. Квіти цієї вічнозеленої рослини розпускаються наприкінці зими – на початку весни. Їх відтінок найчастіше фіолетовий чи рожевий.
- Хоча пієріс менш відомий, ніж інші вічнозелені квітучі рослини, він має дуже красиві грона дзвоноподібних квітів, які з’являються в кінці зими або напровесні. Чагарник має довге, загострене листя та схожої форми яскраві червоні квіти. Пієріс краще висаджувати на такій ділянці в саду, куди вранці не потрапляє сонце.
- Олеандр. Придатна рослина для садівників-початківців, які мало знають про типи ґрунтів і можуть забути про догляд та поливання. Єдине, чого не може витримати олеандр, це холодну зиму, коли температура опускається нижче 6°С. Проте чагарник здатний рости у складному ґрунті та в умовах сильної спеки. Вічнозелений олеандр має гарні рожеві квіти, що розпускаються у теплу погоду.
- Фотинія “Ред Робін”. Яскраві червоні квіти прикрашають сад щовесни, а насичені темно-зелені листя радують око цілий рік. Чагарник досить швидко росте і щорічно додає у зростанні від 30 до 90 см, при цьому він легко адаптується і може підтримуватись у невисокому стані. Фотинію добре вирощувати як живоплоту.
Більше новин читайте на GreenPost.
Актуально
Більше з розділу Агро
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
Інвестиції у рибне господарство: Рада ухвалила відповідний закон
Млинці «Тануть у роті» — покроковий рецепт
Україна через слабкий врожай потребує імпорту картоплі
Більше з GreenPost
У США можуть заборонити поширені ліки проти застуди
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії