Догори
Дати відгук

40 % випадків раку можна пояснити способом життя — Американське онкологічне товариство

Цигарки є одним з найважливіших факторів ризику.

2 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

Дослідження показало, що близько 40 % випадків раку у дорослих американців у віці 30 років і старше пов'язані з контрольованими факторами ризику. У своєму дослідженні американська дослідницька організація Американське онкологічне товариство називає дієту важливим фактором поряд із нездоровим способом життя з цигарками та недостатньою фізичною активністю. Сюди входить споживання червоного і переробленого м'яса, занадто мало фруктів і овочів, а також недостатньо клітковини та кальцію. Забагато ультрафіолетового випромінювання й інфекційних захворювань також були включені до переліку ризиків. Про це розповідає Die Zeit.

Тимчасом дослідження, проведене Німецьким центром дослідження раку (DKFZ) у 2018 році, дійшло висновку, що 37 % найважливіших видів раку пов'язані з факторами ризику. Однак при цьому не було враховано, серед іншого, ультрафіолетове випромінювання від сонця.

«Ми бачимо подібні дані майже в усіх промислово розвинених країнах», — каже Уте Монс, керівник відділу первинної профілактики раку DKFZ.

Той факт, що куріння є канцерогеном і, зокрема, викликає рак легень, уже давно добре задокументований. У дослідженні, проведеному в США, цигарки також мали чи не найсильніший вплив на ризик раку, якого можна було б уникнути.

Серед факторів, яким можна запобігти, американське дослідження також включає деякі інфекції, проти яких можна зробити щеплення.

«Існують ефективні вакцини проти вірусу гепатиту В, який викликає рак печінки, і проти вірусу папіломи людини, який може викликати кілька видів раку», — сказав Ахмедін Джемаль, провідний автор дослідження. До ракових захворювань, викликаних ВПЛ, він відносить рак шийки матки, рак зовнішніх статевих органів і анального отвору, а також рак порожнини рота й горла.

Однак DKFZ також вказує на те, що люди з ожирінням значно частіше хворіють на рак молочної залози після менопаузи та рак кишківника, ніж люди з нормальною вагою. У випадку раку матки та нирок або раку стравоходу майже половина всіх випадків викликана ожирінням. Що більше виражене ожиріння, то вищий ризик розвитку раку.

Навіть ті, хто живе абсолютно здоровим життям, можуть захворіти на рак, каже дослідниця раку Монс. Проте вона звернулася до політиків із закликом докладати більше зусиль для популяризації здорового способу життя.

«Є ще багато важелів, на які можна натиснути, наприклад, реклама алкогольної продукції та податки на алкоголь. Можна багато чого зробити, щоб полегшити населенню перехід до здорового способу життя», — каже вона.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я