28 січня - День затвердження Державного Прапора України, цікаві факти

1 хв на прочитання28 Січня 2024, 10:30
Уряд схвалив програму розвитку української мови до 2030 року

Цей прапор має глибокий символізм та історію.

День затвердження Державного Прапора України, який відзначається 28 січня, має значущу історію та символізм.

Синьо-жовтий прапор України, який став офіційним символом держави, вперше отримав офіційне визнання 22 березня 1918 року за законом Центральної Ради. Історично, розташування кольорів на прапорі могло варіюватися між синьо-жовтим та жовто-синім, але з 1848 року переважно використовувався синьо-жовтий варіант, який остаточно закріпили в XX столітті.

Цей прапор має глибокий символізм та історію. Наприклад, у 1992 році китайська художниця Мао Мао запропонувала першому президенту України Леоніду Кравчуку змінити розташування кольорів на прапорі, аргументуючи це гексаграмою "Пі" ("небо над землею") з "Книги змін", яка віщувала б негативні події для молодої держави. Тим не менш, така зміна не була впроваджена.

Прапор також здійснив історичні досягнення, наприклад, у 1997 році він був розгорнутий на орбіті Землі українським космонавтом Леонідом Каденюком на борту шатла "Колумбія". Крім того, у 2016 році українські альпіністи встановили прапор на вершині вулкана Охос-дель-Саладо, що є найвищим в Андах.

Цікавим фактом є те, що Україна є однією з двох слов'янських країн, в прапорах яких відсутній червоний колір. Свято Дня Прапора, яке відзначають 23 серпня, було встановлено Указом № 987/2004 тодішнього президента України Леоніда Кучми, щоб вшанувати багатовікову історію українського державотворення та символіку незалежної України.

Більше новин читайте на Green Post.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: