Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • 16 унікальних штамів коронавірусу, яких нема більше ніде у світі: Кенія ошелешила новинами

16 унікальних штамів коронавірусу, яких нема більше ніде у світі: Кенія ошелешила новинами

Хоча результати є попередніми, дослідники говорять, що конкретний варіант, обраний у зразках, зібраних в окрузі Таїта-Тавета на південному сході країни, не тільки унікальний для Кенії, але, ймовірно, буде поширюватися в інших частинах країни.

2 хв на прочитання14 Січня 2021, 12:01
Поділитись:

Вчені Кенійського інституту медичних досліджень попередили, що у країні може циркулювати 16 нових штамів коронавірусу, які мають унікальний характер і поки ще не зустрічалися в інших частинах світу. Про це повідомляє The East African.

«Вчені Кенійського інституту медичних досліджень попередили, що у країні можуть циркулювати особливі варіанти коронавірусу, цілком відмінні від тих, що виявлені у Великій Британії та Південній Африці», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що хоча результати є попередніми, дослідники говорять, що конкретний варіант, обраний у зразках, зібраних в окрузі Таїта-Тавета на південному сході країни, не тільки унікальний для Кенії, але, ймовірно, буде поширюватися в інших частинах країни.

Тепер команда вчених з інституту заявляє, що якщо результати Таїти підтвердяться, новий варіант може поширюватися непомітно.

«Використовуючи зразки від понад 200 осіб із восьми округів (Найробі, Каджіадо, Кіліфі, Таїта-Тавета, Тана Рівер, Момбаса, Квал і Ламу) у період з червня до жовтня, команда визначила 16 циркулюючих штамів (коронавірусу — ред.). З них 12 були записані як унікальні», — наголошується у повідомленні.

Так, доступні геномні дані, отримані у результаті секвенування 205 зразків назального генома, взятих із восьми округів у період з червня до жовтня минулого року, виявили 16 циркулюючих штамів.

«Команда зазначила, що хоча чотири варіанти продовжували переважати серед інфекцій в країні з моменту реєстрації першого випадку у березні, решта 12 — не поширені на місцевому рівні, щоб викликати велику кількість випадків, зокрема, станом на жовтень 2020 року», — йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що особливість нових штамів полягає в тому, що вони здатні швидко поширюватися й у початковій фазі захворювання їх важко визначити.

Раніше ми писали, що штами коронавірусу, що викликають складніші наслідки для хворого, можуть з'явитися в майбутньому, але поки таких мутацій не виявлено, переконані науковці. 

Для вірусу «досить важливо», щоб виникали нові штами, що дають йому змогу активно поширюватися. Зараз немає даних про мутації, які роблять його більш небезпечним, проте повністю виключити таку вірогідність не можна.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.