Догори
Дати відгук

Коронавірус стане в рази небезпечнішим: за яких умов?

Внаслідок мутації вірус може як змінити ступінь небезпеки для людини, так і залишитися незмінним.

1 хв на прочитання24 Грудня 2020, 11:47
Поділитись:

Штами коронавірусу, що викликають складніші наслідки для хворого, можуть з'явитися в майбутньому, але поки таких мутацій не виявлено, переконані науковці. 

Для вірусу «досить важливо», щоб виникали нові штами, що дають йому змогу активно поширюватися. Зараз немає даних про мутації, які роблять його більш небезпечним, проте повністю виключити таку вірогідність не можна.

Внаслідок мутації вірус може як змінитися за ступенем небезпеки для людини, так і залишитися незмінним. До прикладу — риновіруси, які є відносно безпечними й існують поряд із людиною багато тисяч років, а також чорна віспа, яка завжди залишалася смертельно небезпечною.

Проте українське МОЗ рекомендує українцям не відвідувати країни, в яких виявили новий штам коронавірусу, передусім Великобританію. 

Також у відомстві повідомили, що Україна змінить праймери в тестах після того, як їх опублікує Велика Британія. Зміни в тестування будуть внесені наприкінці місяця, зокрема, після 27 грудня, коли Великобританія опублікує дослідження про зміну праймерів  нового коронавірусу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.