Багато хто з нас може лише мріяти про якісний сон. Хоча насправді налагодити його значно простіше, ніж здається. Блогер Михайло Куликов, який пропагує природні методи відновлення зору, запевняє, що, дотримуючись цих порад, ви створите оптимальні умови для якісного сну, який не тільки подарує вашим очам відпочинок, а й підтримає здоров'я організму.
1️) Регулярний режим: постарайтеся лягати і вставати в один і той же час щодня, навіть у вихідні. Регулярний режим сну допоможе налагодженню біологічного годинника і забезпечить глибокий і повноцінний відпочинок.
2️) Затишна обстановка: створіть у спальні комфортні умови для сну. Темна, прохолодна та тиха кімната сприяє якісному відпочинку.
3️) Вимкніть електроніку: за годину перед сном відмовтеся від смартфонів, планшетів і комп'ютерів.
4️) Помірна фізична активність: фізична активність допомагає покращити якість сну, але варто уникати інтенсивних тренувань перед сном.
5️) Правильне харчування: відмовляйтеся від важких вечерь перед сном. Спробуйте вечеряти за 2-3 години до сну й уникати великих порцій.
6️) Помірність із рідинами: обмежте вживання рідин перед сном, щоб уникнути нічних пробуджень через походи в туалет.
7️) Розслаблюючі практики: перед сном займайтеся розслаблюючими практиками, такими як медитація чи глибока дихальна гімнастика.
8️) Виключіть кофеїн та алкоголь: обмежте вживання кофеїну та алкоголю, особливо ближче до вечора.
9️) Зручний матрац і подушка: підберіть відповідний для вас матрац і подушку, щоб забезпечити правильну підтримку хребту.
10) Психологічний комфорт: уникайте стресових ситуацій перед сном. Подумайте про позитивні моменти дня чи спробуйте читати книгу.
Також нагадаємо, що без можливості виспатися «крива кортизолу» змінюється: нутриціолог дає поради для швидкого засинання та міцного сну.