Чому органічні відходи необхідно компостувати, а не викидати?
У середньому близько 40% відходів у нашому смітнику – це органіка. Звісно, багато залежить від того, де ви живете – в місті чи за містом, як багато готуєте і наскільки раціонально купуєте продукти. Проте довоєнна статистика свідчила, що загалом українці викидали щороку близько 7 млн тонн органічних відходів.
Існує думка, що таке сміття є безпечним для довкілля. Це не зовсім так. Органічні відходи, які розкладаються на полігоні, вступають у зв’язок з твердими побутовими відходами, зокрема пластиковими пакетами у яких їх викидають, і виділяють метан – потужний парниковий газ, що сприяє кліматичним змінам.
Крім того, цей газ є вибухонебезпечним. Саме через органіку горять сміттєзвалища під час високої температури влітку. Також від органіки утворюється рідина, що називається фільтрат. Вона просочується у землю і забруднює її.
Саме тому найкращий спосіб позбавлятися органічних відходів – це робити з них компост. Тобто перетворювати на екологічне добриво, яке містить багато корисних мікроорганізмів, мінералів та поживних речовин.
Наразі компост можна легко робити навіть у міській квартирі. Для цього необхідно лише бажання і трохи вашого часу.
Щоб почати компостувати, необхідні:
● Основа. Це біорозкладний матеріал із високим вмістом вуглецю, наприклад сухі рештки рослин, дерев (опале листя, подрібнене гілля), картон тощо.
● Органічні відходи. Вони мають високий вміст азоту – це рештки їжі (овочів, фруктів), молодої рослинності.
● Повітря і волога.
Далі просто потрібно буде додавати цих компонентів певними порціями. У мережі можна знайти багато інструкцій. Натомість ви отримаєте готове добриво, наприклад, для кімнатних квітів або рослин біля вашого будинку. Також це буде вашим внеском у збереження українського довкілля.