Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Блоги
  • Чому органічні відходи необхідно компостувати, а не викидати?

Чому органічні відходи необхідно компостувати, а не викидати?

2 хв на прочитання29 Травня 2024, 17:06 602
Поділитись:

У середньому близько 40% відходів у нашому смітнику – це органіка. Звісно, багато залежить від того, де ви живете – в місті чи за містом, як багато готуєте і наскільки раціонально купуєте продукти. Проте довоєнна статистика свідчила, що загалом українці викидали щороку близько 7 млн тонн органічних відходів.

 Існує думка, що таке сміття є безпечним для довкілля. Це не зовсім так. Органічні відходи, які розкладаються на полігоні, вступають у зв’язок з твердими побутовими відходами, зокрема пластиковими пакетами у яких їх викидають, і виділяють метан – потужний парниковий газ, що сприяє кліматичним змінам.

Крім того, цей газ є вибухонебезпечним. Саме через органіку горять сміттєзвалища під час високої температури влітку. Також від органіки утворюється рідина, що називається фільтрат. Вона просочується у землю і забруднює її.

Саме тому найкращий спосіб позбавлятися органічних відходів – це робити з них компост. Тобто перетворювати на екологічне добриво, яке містить багато корисних мікроорганізмів, мінералів та поживних речовин.

Наразі компост можна легко робити навіть у міській квартирі. Для цього необхідно лише бажання і трохи вашого часу.

Щоб почати компостувати, необхідні:

● Основа. Це біорозкладний матеріал із високим вмістом вуглецю, наприклад сухі рештки рослин, дерев (опале листя, подрібнене гілля), картон тощо.

● Органічні відходи. Вони мають високий вміст азоту – це рештки їжі (овочів, фруктів), молодої рослинності.

● Повітря і волога.

Далі просто потрібно буде додавати цих компонентів певними порціями. У мережі можна знайти багато інструкцій. Натомість ви отримаєте готове добриво, наприклад, для кімнатних квітів або рослин біля вашого будинку. Також це буде вашим внеском у збереження українського довкілля.

компост
компост