- Главная
- Новости
- Еко
- Тварини & рослини
- Види тварин і рослин зникають «із шаленою швидкістю», але деяким вдалося відновитися — WWF
Види тварин і рослин зникають «із шаленою швидкістю», але деяким вдалося відновитися — WWF
«Причини цього — антропогенні».
У багатьох справи йдуть гірше, але в інших — краще: природоохоронний фонд WWF в черговий раз склав змішаний баланс на 2024 рік щодо збереження видів у світі, розповідає Die Zeit.
«Види тварин і рослин назавжди зникають із нашої планети швидкими темпами. Корали, борнейські слони, велика рогата худоба джунглів Південно-Східної Азії Бантенг і африканські пінгвіни в деяких випадках перебувають у вкрай несприятливому становищі, за даними WWF. І навіть місцевий їжак бореться з проблемами. Екологічний фонд також зараховує до невдах вовка, чий природоохоронний статус був знижений Радою Європи в грудні» , — каже Катрін Самсон, директорка з охорони природи WWF у Німеччині..
За даними WWF, наприкінці року на світових коралових рифах розгорнулася «трагедія незмірних масштабів». Кліматична криза призвела до рекордних температур у воді, що спричинило знебарвлення коралових рифів у тропічних морях по всьому світу.
«Підводні ліси океанів буквально у вогні. Якщо така ситуація збережеться, значна частина цих знакових місць існування ризикує зникнути», — йдеться в доповіді.
Борнезійські слони зараз настільки рідкісні, що в дикій природі їх залишилося лише близько тисячі. Глобальна популяція бантенгів також значно скоротилася — за оцінками, вона налічує лише близько 3300 тварин. Починаючи з цього року, вид вважається таким, що перебуває під загрозою зникнення. Те ж саме стосується африканських пінгвінів, африканського виду. Якщо в 1956/57 роках налічувалося 141 000 пар, що розмножувалися, то зараз, за даними WWF, залишилося лише близько 9 900 пар.
За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), види-невдахи є представниками тисяч інших видів, що перебувають під загрозою зникнення. Згідно з чинним Червоним списком Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), близько 46 300 видів тварин, рослин і грибів вважаються такими, що перебувають під загрозою зникнення.
«Причини цього — антропогенні: руйнування середовища існування, надмірна експлуатація та браконьєрство, інвазивні види, забруднення довкілля та кліматична криза», — наголосила Самсон.
Проте WWF бачить і позитивні зрушення.
«Рисі та тигри почуваються краще, сіамські крокодили, морські черепахи та тунець повертаються до своїх традиційних місць проживання, а орлан-білохвіст перебуває на підйомі», — йдеться в повідомленні.
У Північному морі знову з'являється блакитний тунець, який надовго зник через надмірний вилов. За даними WWF, суворі заборони на вилов і боротьба з незаконним промислом сприяють тому, що популяція, яка мігрує в північно-східній Атлантиці й нереститься в Середземному морі, змогла відновитися до гарного рівня.
Більше новин читайте на GreenPost.