Приготування їжі на твердому паливі загрожує небезпечними захворюваннями очей, які можуть призвести до сліпоти. Зокрема, підвищується ризик кон'юнктивіту, катаракти і DSCIC на 32, 17 і 35 відсотків, відповідно.
Відповідні висновки зробили вчені Оксфордського університету у Великобританії і Пекінського університету в Китаї, дослідження яких опубліковано в журналі Plos Medicine. У процесі експерименту близько пів мільйона дорослих китайців пройшли опитування про харчові звички.
Аналізуючи дані, фахівці простежили за подальшою госпіталізацією учасників у зв'язку з серйозними захворюваннями очей. За десять років спостереження серед них було виявлено 4877 випадків захворювань кон'юнктиви, 13408 – катаракти, 1583 захворювань склери, рогівки, райдужної оболонки і циліарного тіла (DSCIC), а також 1534 випадки глаукоми.
Як правило, споживачами твердого палива – дрова або вугілля – були літні жінки, сільські жителі, сільськогосподарські робітники і курці. Однак, незважаючи на високий ризик названих захворювань, серед них не називають глаукому.
Причиною високого ризику захворювань вчені називають вплив високих рівнів дрібних твердих частинок (PM2.5) і оксиду вуглецю, який може пошкодити поверхню ока і викликати запалення.
Дослідники наголосили, що перехід на чисті види палива знижує ризики захворювань.
Нагадаємо, що онколог розповів про приховану небезпеку шашлику.