Вверх
Дать отзыв

Вакцинацію в Румунії «зняли з паузи», але поки що щепитися не змушують

Новини про те, що в Румунії припинили вакцинацію проти COVID-19, не зовсім відповідають дійсності.

4 мин на прочтение29 Сентября 2021, 15:53
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поделиться:

У соцмережах поширюють інформацію про те, що уряд Румунії, враховуючи настрої в суспільстві, згорнув вакцинацію проти COVID-19. Справді, влітку тут відбулося масове закриття центрів вакцинації, про що зокрема розповідає румунська редакція «Радіо Свобода».

У повідомленні йдеться, що коли з 15 березня румунська влада дозволила вакцинацію проти COVID-19 для всіх румунів старше 16 років, а не тільки для певних категорій, кількість вакцинаційних центрів подвоїлась. У перші дні травня координатор національної кампанії з імунізації проти COVID-19 Валеріу Георгіце прозвітував про 997 центрів. Більшість із них проводили щеплення вакцинами Pfizer і Moderna, решта — AstraZeneca.

Скриншот графіка з публікації «Радіо Свобода»

Однак Валеріу Георгіце зазначив на пресконференції, що «45 % цих центрів мають середню та низьку активність, що означає, що вони проводять вакцинацію нижче 50 % пропускної спроможності». Тому він запропонував переоцінити діяльність або в сенсі скорочення програми у стаціонарних центрах і прикомандирування персоналу до мобільних груп, або призупинення діяльності. У результаті за літо в Румунії закрилося приблизно 400 центрів вакцинації.

Справді, якщо подивитися на статистику можна побачити, як за останні місяці на тлі зниження кількості захворілих фактично стабілізувалася кількість вакцинованих. Наразі в Румунії вакциновано 28 % населення.

Коли ж у другій половині серпня у країні почалося зростання захворюваності на коронавірус, влада вирішила заохотити населення до вакцинації.

«Тим, хто прийде на пункт вакцинації, пообіцяли видавати талони, за якими в магазинах можна буде купити продукти харчування. Номінальна вартість цього продовольчого ваучера — 100 лей (20,27 євро). Для багатьох у Румунії, а особливо для ромських родин, які не мають постійної роботи, це величезні гроші. А як бути з тими, хто вже раніше зробив щеплення від коронавірусу? Їх вирішили заохотити допуском до грошово-речової лотереї, що її вже охрестили «імунізаційною». Перший розіграш призів для тих, хто зробив щеплення та зареєструвався на спеціальному сайті, пройде у жовтні. Щасливчики зможуть одержати свої виграші протягом 30 днів після опублікування результатів розіграшу», — розповідає «Голос України».

Однак цілком можливо, що незабаром румунська влада від умовлять перейде до тиску. Як повідомляє Sibiu Independent, 21 вересня президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що вакцинація проти COVID-19 має стати обов’язковою для певних категорій у важливих сферах, враховуючи, що пандемія триває, а кількість інфікованих збільшується, особливо серед медичного персоналу.

«Це ненормально, що деякі лікарі поширюють антивакцинаторські заклики», — сказав Йоганніс.

Із 28 вересня кількість вакцинованих румунів знову почала активно рости. Це пояснюється тим, що Румунія «пішла на третє коло» — тим, хто отримав другу дозу вакцини проти COVID-19 принаймні півроку тому, пропонують бустер. Про це розповідає Romania Insider.

У повідомленні йдеться, що для третьої дози будуть використовуватися лише вакцини з мРНК (Pfizer & BioNTech або Moderna), навіть для тих, хто спочатку був вакцинований AstraZeneca. Вакцину Johnson & Johnson почали використовувати в Румунії 4 травня, тому третьої дози для щеплених нею ще не потрібно.

Третя доза рекомендована людям із ризиком розвитку важких форм захворювання — віку 65+, тим, хто має хронічні захворювання (незалежно від віку), особам, які перебувають у медичних центрах, та іншим вразливим категоріям, зазначеним у стратегії вакцинації, а також особам із високим ризиком зараження, таким як медичний або педагогічний персонал.

Охочі отримати третю дозу можуть записатися на прийом на урядовій платформі Programare.vaccinare-covid.gov.ro або звернутися до центру вакцинації без попереднього запису.

«Ми можемо звернутися до будь-якого центру вакцинації з посвідченням особи, без необхідності запису на прийом. Але ті, хто хоче з будь-якої причини зареєструватися на платформі бронювання, також можуть це зробити», — сказав держсекретар охорони здоров’я Андрій Бацю.

Також ми розповідали, що профспілка освітян висловилася проти обов’язкової вакцинації проти COVID-19.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Фото: Politie Basisteam Dongemond
В Нидерландах полиция обнаружила садовый гном, изготовленный из экстази (MDMA)
1 мин на прочтение45 минут назад
Схема оформления липовых диагнозов о психических расстройствах
На Закарпатье ликвидирована схема оформления "липовых" диагнозов о психических расстройствах
1 мин на прочтениечас назад
Студентка морской биологии Алексия Калосака показывает дайверам, как пересаживать корни морской травы. Фото: Мария Фек для DIE ZEIT
Против бессилия: как морской биолог хочет спасти Средиземное море, которое луга морской травы защищали от изменения климата
12 мин на прочтение2 часа назад
Молодежные инициативы по сохранению водных ресурсов Украины
Молодежь Украины на страже водных ресурсов: опыт и инициативы
1 мин на прочтение3 часа назад
Старый сервиз в новом амплуа: кормушка для птиц (ФОТО)
1 мин на прочтение3 часа назад
О состоянии качества воздуха в городе Киеве
1 мин на прочтение4 часа назад
Похожи на настоящие, но имеют кучу преимуществ: растительные стейки печатают на 3D-принтерах
1 мин на прочтение5 часов назад
Украина и Литва создают систему блокировки торговли краденым зерном
1 мин на прочтение6 часов назад