Вверх
Дать отзыв

Вагітність викликає сильніші зміни в мозку, ніж вважалося раніше — дослідження

Деякі зміни зберігалися протягом двох років після пологів.

2 мин на прочтение24 Сентября 2024, 01:21
Изображение создано ШІ Изображение создано ШІ
Поделиться:

Вагітність веде до довгострокового зменшення обсягу сірої речовини у мозку жінки. Це з'ясували американські науковці під час нового дослідження. Результати опубліковані у журналі Nature Neuroscience, розповідає «Дзеркало».

Фахівці з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі спостерігали за однією пацієнткою за три тижні до зачаття, під час вагітності після процедури ЕКЗ (екстракорпорального запліднення) та ще два роки після пологів. То була здорова 38-річна жінка.

Мозок випробуваної вимірювали за допомогою магнітно-резонансного томографа за три тижні до зачаття, кілька разів у різні періоди вагітності й у перші два роки після народження дитини.

До дев'ятого тижня вагітності автори дослідження виявили «повсюдне зменшення об'єму сірої речовини та товщини кори головного мозку», особливо в таких областях, які пов'язані з соціально-пізнавальними функціями. Науковці пояснили, що сіра речовина є важливою мозковою тканиною, яка контролює відчуття й такі функції, як мовлення, мислення та пам'ять. Тим часом товщина кори мозку зменшується протягом усього життя.

Водночас сканування показало, що у пацієнтки збільшився об'єм спинномозкової рідини, а також стала ціліснішою мікроструктура білої речовини. Дослідники пояснили це тим, що у майбутньої матері підвищився рівень гормонів прогестерону й естрадіолу. Вони нагадали, що спинномозкова рідина допомагає забезпечити харчування та захист мозку, а біла речовина допомагає повідомляти й обробляти інформацію.

Зазначається, що деякі зміни (наприклад, зменшення об'єму та товщини кори мозку) зберігалися протягом двох років після пологів. Інші ж зміни через два місяці після пологів уже поверталися до значення, якими були до вагітності.

Автори дослідження додали, що ці результати допоможуть краще зрозуміти нейронні зміни, пов'язані з вагітністю, а також можуть бути корисними для підтримки психічного здоров'я жінок у період вагітності та пологів.

При цьому вони поки що не можуть розповісти, які функціональні наслідки спричиняють ці зміни. Це вивчать під час подальших досліджень.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
ФОТО: иллюстративное / Википедия
Запорожская АЭС снова в шаге от блэкаута
1 мин на прочтение19 минут назад
В прошлом году транс-конкурсантка Рикки Колле стала победительницей конкурса «Мисс Нидерланды». Фото: Эверт Эльзинга/ANP/AFP/Getty Images
Конкурс «Мисс Нидерланды» отменен – «мир меняется», говорят организаторы
4 мин на прочтениеВчера
Дикая свинья плывет между яхтами у пляжа Пиг-Бич, Эксума, Багамы, 2020 год. Фото: shutterstock.com
Один из пляжей Багам облюбовали свиньи – они хорошо плавают, и к ним приезжают туристы со всего мира (ФОТО)
1 мин на прочтениеВчера
Изображение сгенерировано ИИ
Зимнее солнцестояние 21 декабря — лучшее время оставить в прошлом то, что хотели бы избавиться: вот как это можно сделать
4 мин на прочтениеВчера
Мировой рекорд: 102-летний ветеран ВВС США снова поднялся в воздух на бомбардировщике Второй мировой (ФОТО)
1 мин на прочтениеВчера
«Клуб изнасилований» в женской тюрьме США: более 100 истцов получат по 1 млн долларов
5 мин на прочтениеВчера
Прокачка нефти по трубопроводу «Дружба» прекратилась
1 мин на прочтениеВчера
Территория загрязнения нефтепродуктами Приазовского нацпарка превысила 27 км
2 мин на прочтениеВчера