Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Неврологи виявили, що цілісність білої речовини мозку у людей похилого віку не погіршується — це пояснює гостру пам'ять

Неврологи виявили, що цілісність білої речовини мозку у людей похилого віку не погіршується — це пояснює гостру пам'ять

Щоправда, не в усіх.

2 хв на прочитання08 Травня 2024, 16:25
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Команда нейробіологів із Мадридського політехнічного університету та Центру Альцгеймера Фонду королеви Софії (обидва — Іспанія) виявила, що так звані суперейджери (люди віку 80 років і старше, які демонструють когнітивні функції, співставні з середньою людиною середнього віку — ред.) зберігають пам'ять із віком, оскільки у них не відбувається зниження цілісності білої речовини головного мозку. Про це розповідає Medical Xpress.

У рамках дослідження, результати якого опубліковано в Journal of Neuroscience, група провела численні тести за участю 100 восьмидесятирічних добровольців протягом 10 років.

Попередні дослідження й окремі факти свідчать про те, що з віком люди втрачають неврологічні функції — знижуються навички мислення, погіршується пам'ять, а також здатність до пошуку та збереження інформації. Але люди, відомі як суперейджери, зберігають когнітивні здібності, а їхні навички пам'яті не погіршуються.

У новому дослідженні іспанська команда оцінила мозок цих людей і порівняла його з мозком не-суперейджерів, аби з'ясувати, що стоїть за такими відмінностями.

Дослідники набрали 64 добровольців-суперейджерів і 55 добровольців-несуперейджерів, які протягом 10 років періодично проходили сканування мозку, здавали аналізи крові, проходили тести на пам'ять і заповнювали різні типи анкет. Тести були розроблені, щоб дізнатися більше про їхній спосіб життя, поведінку і те, наскільки добре їхній мозок справлявся з віком.

Дослідники виявили відмінності в цілісності білої речовини мозку. У суперейджерів втрати були незначними або взагалі відсутні. Зокрема, вони виявили незначну втрату маси білої речовини мозку в енторінальній корі та гіпокампі — двох частинах мозку, які беруть активну участь в обробці та збереженні пам'яті. Вони також виявили незначні ознаки хвороби Альцгеймера.

На жаль, дослідницька група не знайшла доказів, які могли б пояснити, чому деякі люди є суперейджерами, хоча вони відзначили деякі незначні відмінності у виборі способу життя — люди з кращим здоров'ям загалом, як правило, мають і краще психічне здоров'я.

Команда також зауважила, що суперейджери не курять і не п'ють менше, не харчуються краще, не займаються фізичними вправами і не сплять більше. Вони також не були розумнішими чи менш розумними за середній рівень і не досягли більших чи менших успіхів у своєму професійному житті до настання старості.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.