Вверх
Дать отзыв

Три чверті світових запасів коралів постраждали від знебарвлення

Залишається лише білий скелет.

2 мин на прочтение19 Октября 2024, 15:28
Пошкоджені корали в Таїланді, сфотографовані в травні 2024 року. Фото: Sirachai Arunrugstichai/Getty Images Пошкоджені корали в Таїланді, сфотографовані в травні 2024 року. Фото: Sirachai Arunrugstichai/Getty Images
Поделиться:

За даними Агентства океанів США, популяції коралів у всьому світі наразі переживають найбільше знебарвлення коралів, яке коли-небудь було зафіксоване. Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) повідомило, що понад три чверті коралів в Атлантичному, Тихому та Індійському океанах постраждали через майже незмінно високу температуру води. Про це розповідає Die Zeit.

«Наразі світ перебуває у розпалі наймасовішого знебарвлення, яке коли-небудь було зафіксовано», — пояснив координатор коралової програми NOAA Дерек Манзелло. З початку року і до 10 жовтня 77 % світових коралових рифів зазнали теплового стресу в масштабах, які призводять до знебарвлення.

За даними відомства, це вже четвертий випадок знебарвлення, зафіксований із 1998 року. Згідно з доповіддю, близько двох третин світових запасів коралів постраждали в період між 2014 і 2017 роками; раніше це явище, викликане антропогенною зміною клімату, спостерігалося в 2010 і 1998 роках.

Корали — це маленькі молюски, які живуть у великих скупченнях у морі. Знебарвлення відбувається, коли вони скидають водорості, що живуть на них, через надмірно високу температуру води. Залишається лише білий скелет корала. Корал не обов'язково гине в результаті знебарвлення — коли температура повертається до нормальної, водорості можуть відновитися. Однак кожен процес відбілювання завдає рифам шкоди, яка може бути незворотною.

Коралові рифи є притулком для великого розмаїття видів і важливими екосистемами в океані. Вони також є важливими місцями розмноження багатьох видів і сприяють захисту узбережжя, частково розбиваючи хвилі. Глобальний стан коралових рифів уже багато років вважається критичним. Окрім того, швидкість потепління океанів майже подвоїлася з 2005 року, як оголосила у вересні Програма спостереження Землі ЄС «Коперник».

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Фото иллюстративное / poradnica.com.ua
Родителям детей с особыми потребностями будут компенсировать расходы на ассистента: во Львове утвержден новый порядок
1 мин на прочтениечас назад
Первая в мире методология оценки климатического воздействия вооруженных конфликтов
Украина представляет уникальную методологию оценки экологических последствий вооруженных конфликтов
2 мин на прочтение2 часа назад
Система оповещения для пчеловодов
В ДАР появится система оповещения для пчеловодов - Минагро
1 мин на прочтение3 часа назад
Государственная экоинспекция заставила нарушителей компенсировать ущерб за вырубку деревьев на Николаевщине. Фото иллюстративное
На Николаевщине нарушители возместили более 23 тысяч гривен убытков за незаконную рубку деревьев
2 мин на прочтение4 часа назад
На Полтавщине найдено краснокнижное растение (ФОТО)
1 мин на прочтение5 часов назад
Проект USAID "ГОВЕРЛА": стратегическое партнерство для развития территориальных громад Украины
1 мин на прочтение5 часов назад
Минздрав призывает украинцев употреблять антибиотики только по назначению врача
1 мин на прочтение6 часов назад
Запорожская АЭС второй раз через неделю на грани блекаута
1 мин на прочтение7 часов назад