Догори
Дати відгук

Клімат змінюється, й океан страждає: спека знебарвлює австралійські корали

Корали перебувають у стресовому стані й відторгають барвисті водорості, що живуть усередині них.

1 хв на прочитання10 Березня 2024, 07:32
Страждають від надмірно теплої води: корали на Великому Бар'єрному рифі. Фото: Lucas Jackson/Reuters Страждають від надмірно теплої води: корали на Великому Бар'єрному рифі. Фото: Lucas Jackson/Reuters
Поділитись:

На популярному серед туристів Великому Бар'єрному рифі біля узбережжя східної Австралії знову почали знебарвлюватися корали. Австралійське управління рифів підтвердило факт руйнівного масового знебарвлення — сьомого з 1998 року — після аерофотозйомки 300 мілководних рифів. За їхніми словами, тепер необхідно провести подальші дослідження, щоб оцінити серйозність і масштаби. Про це розповідає Die Zeit.

Великий Бар'єрний риф завдовжки понад 2 000 км складається з близько 2 500 різних рифів і понад 900 островів. Він є домом для близько 1 500 видів риб і 4 000 видів молюсків. Протягом десятиліть він страждає від постійного знебарвлення коралів, що пов'язано з потеплінням океану в результаті зміни клімату. Корали перебувають у стресовому стані й відторгають барвисті водорості, що живуть усередині них.

«Ми знаємо, що зміна клімату є найбільшою загрозою для коралових рифів у всьому світі», — сказала міністр навколишнього середовища Австралії Таня Пліберсек. Великий Бар'єрний риф не є винятком.

Згідно з офіційними даними, температура води вздовж Великого Бар'єрного рифу за останні тижні наблизилася до рекордного рівня. Про це свідчать графіки Австралійського морського управління.

Знебарвлені корали можуть відновлюватися, як це було у 2022 році. Однак рівень їхньої смертності зростає зі збільшенням ступеня відбілювання. З 1995 року близько половини коралів зникли через підвищення температури води.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.