Вверх
Дать отзыв

Шкідливі викиди від ТЕЦ: коли припиняться

У Міненерго пропонують відтермінувати строки скорочення шкідливих викидів в атмосферу теплоелектростанціями, попри те, що таке рішення суперечить екологічним зобов'язанням, які прийняла Україна перед міжнародними партнерами.

2 мин на прочтение22 Декабря 2020, 13:43
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поделиться:

Для українських ТЕЦ, які продовжують шкідливими викидами забруднювати повітря, можуть відтермінувати строки скорочення викидів в атмосферу. Про це 22 грудня під час комітетських слухань екологічного Комітету ВРУ заявив керівник експертної групи європейської та євроатлантичної інтеграції Міненергетики України Олександр Тарасенко.

«Наразі проводяться експертні консультації щодо можливості перенесення Національного плану скорочення викидів для великих спалювальних установок. Але рішення ще не приймалося. З реалізацією є деякі складнощі», — сказав Тарасенко.

За словами керівника експертної групи, зараз немає фінансового механізму реалізації цього національного плану. Друга проблема полягає в тому, що одночасно вивести велику кількість блоків на реконструкцію неможливо.

За прогнозами Тарасенка, якщо не буде жодних заходів з екологізацією ТЕЦ і все завершиться виведенням їх з експлуатації, то в Україні в 2025 році почнуться проблеми з балансуванням і віялові відключення світла.

Тарасенку зауважила голова підкомітету з питань зміни клімату та охорони атмосферного повітря Леся Василенко.

«Є певні зобов'язання України перед Європейським енергетичним співтовариством з цього питання. Тому відступ від них — це великі дипломатичні проблеми й проблеми з  підтримкою від міжнародних партнерів», — нагадала Василенко. 

Своєю чергою представника Міненерго підтримала заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук. За її словами, профільне міністерство зараз працює над запровадженням інтегрованого дозволу на викиди, що дасть змогу зменшити шкідливий вплив ТЕЦ на довкілля.

Проте, як стало відомо раніше, Міндовкілля наприкінці 2020 року запропонувало внести зміни до деяких Технологічних нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин та продовжити на три роки дії поточних технологічних нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин для коксових печей. 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
ФОТО: Иллюстративное
В Украине начала дешеветь морковь: чего ждать праздников?
1 мин на прочтение8 минут назад
Изображение из открытых источников
Если остались лишние бетонные блоки: креативные идеи (ФОТО)
2 мин на прочтение5 часов назад
Лесной пожар в селе Хасия вблизи Афин в августе: 2023 год был одним из самых плохих лесных пожаров в Европе. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Выгорела площадь Майорки, Менорки и Ибицы вместе: лесные пожары в 2023-м нанесли наибольший ущерб Европе
1 мин на прочтение6 часов назад
Срочное совещание по критической ситуации с отопительным сезоном в Кривом Роге
Критическая ситуация с отопительным сезоном в Кривом Роге, - Минразвития
1 мин на прочтениеВчера
Италия будет помогать Украине восстанавливать энергетику и привлекать инвестиции для восстановления экономики
2 мин на прочтениеВчера
Дания засадит лесом 15% своих сельхозугодий
1 мин на прочтениеВчера
Родителям детей с особыми потребностями будут компенсировать расходы на ассистента: во Львове утвержден новый порядок
1 мин на прочтениеВчера
Украина представляет уникальную методологию оценки экологических последствий вооруженных конфликтов
2 мин на прочтениеВчера