Вверх
Дать отзыв

Море як антистрес: чому перебування на узбережжі покращує настрій та психологічний тонус

Сьогодні — Всесвітній день моря. Морську воду можна вважати величезним природним мінеральним басейном

3 мин на прочтение30 Сентября 2021, 09:11
Море Море
Поделиться:

Океани та моря займають 2/3 всієї земної поверхні. 4/5 морської солі становить хлористий натрій (кухонна сіль), який визначає її солоний смак, 1/5 — різні мікроелементи та хімічні сполуки. 

Вчені підрахували, що в морській воді міститься понад 130 мікроелементів і мінеральних сполук, які чудово впливають на опорно-руховий апарат. Тому відпочинок на морі часто рекомендують особам, які страждають на захворювання суглобів і хребта. Хоча вплив кожного мінералу залежить від стану конкретного організму, тобто він індивідуалізований.

Крім мінеральних солей і органічних речовин морська вода містить всі атмосферні гази (азот, кисень, вуглекислоту) та в незначних кількостях — інертні гази.

Таким чином, морську воду можна вважати величезним природним мінеральним басейном. Тому купання в морі ще називають морськими ваннами.

Прийнято вважати, що чим солоніше море, тим воно корисніше. У такому контексті поза конкуренцією, звичайно, Мертве море, де на літр води припадає від 260 до 310 г. солей.

Активізує обмінні процеси

Морська вода є каталізатором метаболізму в організмі. Завдяки їй активізуються обмінні процеси в клітинах, поліпшується їхній стан. Все це зміцнює серцево-судинну систему, покращує кровообіг, паралельно сприяючи зменшенню частоти серцевих скорочень і нормалізації артеріального тиску.

Не випадково санаторно-курортне лікування біля моря лікарі прописують пацієнтам, у яких діагностовано захворювання, пов’язані з ішемією (кисневим голодуванням) головного мозку — дисциркуляторною та судинною енцефалопатіями, вертебробазилярною недостатністю та іншими. А поліпшення обмінних реакцій у поєднанні з плаванням є справжньою підмогою для повних людей — зайві кілограми почнуть танути на очах.

Підвищує захисні сили організму

Давно помічено, що після відпустки на морі людям краще працюється, вони практично не хворіють, та й у цілому продуктивність праці на висоті. Це пояснюється тим, що морська вода та повітря біля моря підвищують імунітет організму, людина стає стійкішою до дії різних недуг.

У морській воді міститься мікроелемент йод (причому, у великих кількостях), який сприятливо впливає на щитоподібну залозу та її здатність до вироблення життєво важливих гормонів.

Завдяки йому поліпшуються реологічні властивості крові, в ній знижується рівень холестерину, що своєю чергою теж позитивно впливає на мозковий кровообіг, усуваючи ішемію тканин і підвищуючи концентрацію уваги, пам’ять.

Покращує настрій і психологічний тонус

Постійна круговерть на роботі та вдома супроводжують людину повсюдно. Нерідко вони провокують виникнення так званого синдрому хронічної втоми. Відпочинок на морі може стати надійним заслоном перед подібним розвитком подій.

Досить тижня перебування на морському узбережжі, щоб просто покращити настрій, а стандартна путівка на 21 день здатна творити дива: відпускник повертається додому зміцнілим, у гарному настрої, повним сил та енергії. Цьому сприяють не тільки купання, але і прості прогулянки по воді біля берега. Вони ж активують рефлекторні точки на ступнях (адже на дні є пісок і камінчики), не кажучи вже про тренування м’язів ніг, сідниць і навіть преса.

Нагадаємо, що Комаровський розповів, кому потрібна третя доза вакцини від COVID-19. 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Изображение сгенерировано ИИ
Спонсор кампании Трампа хочет купить «Северный поток-2», чтобы дать США рычаги влияния на переговоры по судьбе Украины
1 мин на прочтение18 минут назад
ФОТО: иллюстративное
Погода удивит: синоптики прогнозируют аномальный декабрь
1 мин на прочтение44 минуты назад
ФОТО: Украина и Азербайджан подписали Меморандум о сотрудничестве в вопросах защиты окружающей среды / Минсреды
Украина и Азербайджан углубляют сотрудничество в вопросах защиты окружающей среды
1 мин на прочтениечас назад
Каспийский тюлень. Изображение сгенерировано ИИ
На берег Каспийского моря выбросило почти 2 000 мертвых тюленей – вот что известно о причинах смерти
1 мин на прочтение2 часа назад
День гуманного общества: что предполагает инициатива?
4 мин на прочтение3 часа назад
Минсреды возобновит систему мониторинга, отчетности и верификации выбросов парниковых газов
2 мин на прочтение4 часа назад
Украина интегрируется в международную систему борьбы с ННН-рыболовством
1 мин на прочтение4 часа назад
Шашлык в томатном маринаде можно готовить как на мангале, так и в духовке или на гриле
1 мин на прочтение5 часов назад