Вверх
Дать отзыв

Медики оголосили шість продуктів, що поліпшують розумові здібності

Ці продукти допоможуть захиститися від вікових проблем з пам'яттю

3 мин на прочтение25 Декабря 2020, 23:45
Поделиться:

Наш мозок розвивається протягом всього життя. Найбільш активно він розвивається у дитячому віці. 

У подвійному сліпому дослідженні, результати якого опубліковані в журналі Scientific Reports, вивчали ефективність оптимального харчування і вправ для поліпшення фізичної форми і когнітивних здібностей серед чоловіків та жінок, які перебувають на військовій службі у військово-повітряних силах США. У результаті виявили, що група, яка виконувала фізичні вправи разом із додаванням високобілкового харчового напою, що містить лютеїн, омега-3 жирні кислоти, фосфоліпіди, вітамін D та бета-гідрокси-бета-метилбутират (ГМБ), показала кращі результати у порівнянні з тією, учасники якої просто тренувались. Завдяки корекції харчування в учасників покращилася не тільки фізична форма, але й в розумові здібності.

Зміна раціону впливає на фізичні та розумові здібності, тож деякі напої і продукти харчування здатні посилити роботу мозку. А значить, допоможуть захиститися від вікових проблем з пам'яттю.

Лосось. Ця жирна риба особливо багата довголанцюговими жирними кислотами Омега-3, які мають вирішальне значення для роботи мозку і здоров'я серця. Дефіцит цих кислот пов'язаний з втомою, поганою пам'яттю і перепадами настрою. Тунець і палтус також можуть забезпечити здорову дозу Омега-3.

Авокадо. Містить велику кількість мононенасичених жирних кислот, які допомагають захищати клітини мозку, які підтримують несучі інформацію нерви. Дослідження показали, що авокадо покращує кровопостачання і доставку кисню в мозок, зміцнюючи навички критичного мислення, пишеа The Health Site.

Горіх. Не тільки зміцнюють мозок, але і стабілізують настрій. Горіхи багаті вітаміном Е, який може допомогти зменшити вікове зниження когнітивних функцій. Волоські горіхи - найкращий вибір. Вони є відмінним джерелом DHA-різновидів жирних кислот Омега-3, які, як було доведено, покращують когнітивні функції у дорослих.

Листова зелень. Шпинат і різні види капусти багаті поживними речовинами, такими як фолієва кислота, залізо, кальцій і вітаміни E і K, які корисні для мозку. Вживання листової зелені пов'язано з більш повільним віковим зниженням когнітивних функцій.

Чорниця. Висока концентрація антиоксидантів в чорниці допомагає збалансувати кількість вільних радикалів в організмі, щоб протидіяти окислювальному стресу. Оксидативний стрес може прискорити процес старіння мозку і порушити його роботу. Дослідження вчених Університету Тафтса показало, що чорниця здатна поліпшити пам'ять, а також запобігти втраті пам'яті.

Какао-боби. Відомо, що флаваноли (молекули у фруктах і овочах) роблять благотворний вплив на здоров'я серцево-судинної системи. Вчені вважають, що високий вміст в раціоні флаванолів також зміцнює мозок. Какао боби-найбагатше джерело флавоноїдів, але вони також присутні у винограді, яблуках, чаї, ягодах та інших продуктах харчування.

Відомо, для розвитку малюка потрібне виконання трьох головних умов. 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
ФОТО: иллюстративное
До конца ноября мощные магнитные бури не прогнозируют
1 мин на прочтение19 минут назад
Изображение сгенерировано ИИ
Спонсор кампании Трампа хочет купить «Северный поток-2», чтобы дать США рычаги влияния на переговоры по судьбе Украины
1 мин на прочтениечас назад
ФОТО: иллюстративное / pixnio
Перемещение диких животных будут мониториться через беспроводные технологии
1 мин на прочтение2 часа назад
ФОТО: иллюстративное
В США могут запретить распространенное лекарство против простуды
1 мин на прочтение2 часа назад
В Молдове фермерам разрешили выращивать промышленную коноплю
1 мин на прочтение3 часа назад
Погода удивит: синоптики прогнозируют аномальный декабрь
1 мин на прочтение4 часа назад
Украина и Азербайджан углубляют сотрудничество в вопросах защиты окружающей среды
1 мин на прочтение5 часов назад
На берег Каспийского моря выбросило почти 2 000 мертвых тюленей – вот что известно о причинах смерти
1 мин на прочтение6 часов назад