- Главная
- Новости
- Агро
- С/Г продукція
- Коли холодильник не допоможе: як зберігати продукти, якщо електроенергія зникла надовго
Коли холодильник не допоможе: як зберігати продукти, якщо електроенергія зникла надовго
Не завжди можна розраховувати на те, що світло повернеться за графіком.
Відключення електроенергії стали практично невід’ємною частиною нашого побуту. Проте не завжди можна розраховувати на те, що світло повернеться за графіком. За таких умов проблема зберігання продуктів, коли холодильник фактично перестає виконувати свою функцію, стає надзвичайно гострою. «Рубрика» ділиться кількома лайфхаками, які допоможуть її вирішити.
Як зберігати продукти, якщо світло зникло надовго?
Курячі яйця можуть досить довго зберігатися навіть за кімнатної температури. Свіже яйце має природну захисну плівку — так звану кутикулу, яка зберігає його від псування протягом 12 днів після кладки й захищає від проникнення патогенних мікроорганізмів. Захисний шар яйця має залишатися цілим. Якщо яйце помили чи на шкаралупі є подряпини, захисні властивості кутикули втрачаються. А щоби продовжити цей термін, радять кожне яйце щільно обгорнути папером (наприклад, газетою), скласти в місткість і поставити в прохолодне місце. Наші бабусі, у яких не було холодильників, перевіряли свіжість яєць так: у розчин солі (125 г на 1 л води) опускали яйце — свіже осідало на дно, а зіпсоване випливало.
Свіже м'ясо потрібно опустити в киплячу воду на кілька хвилин. У цій воді розчиняємо кухонну сіль — 5 столових ложок на 1 л. Потім це м'ясо кладемо у відкриту місткість і залишаємо в провітрюваному приміщенні. Термін зберігання — 2-3 дні. Ще один лайфхак, щоб зберегти м'ясо без холодильника — скласти у каструлю чи скляні банки та добре пересипати сіллю. Також можна зробити сольовий розчин — на 500 мл холодної води 10 столових ложок солі. Щоб потім вживати таке м'ясо, попередньо потрібно його вимочити у воді.
Рибу потрібно помити, почистити й обов'язково відрізати голову, тому що риба псується саме від голови. Далі змочіть рушник у солоній воді, огорніть рибу та покладіть у холодне місце.
Ковбасні вироби. Найкраще для цього теж підійде сіль і рушник. Для початку розведіть сіль у воді, змочіть рушник, замотайте ці продукти й перекладіть у прохолодне місце.
Вершкове масло. Масло додатково загорніть пергаментним папером, складіть у місткість і залийте холодною підсоленою водою (ложка солі на 1 л води). Накрийте зверху тарілкою, а на неї поставте щось важке. Виставте місткість у прохолодне місце.
Молоко та сир. Щоб продовжити термін придатності молока, прокип'ятіть його, додавши ½ чайної ложки соди на 3 л. Потім перелийте в сухі чисті банки. Сир спробуйте загорнути в лляну тканину, яку потрібно попередньо просочити солоною водою. Після цього перекладіть сир у пергамент і в прохолодне місце. Так сир можна зберігати 3 дні.
Овочі та фрукти. Для їх зберігання важливо знайти не тільки прохолодне, а й темне місце. Морква та буряк добре зберігаються, якщо їх скласти в ящики з піском. Для зберігання картоплі важливо, щоб на неї не потрапляли сонячні промені чи світло. Якщо це станеться, овоч почне виділяти зелений пігмент — хлорофіл. Таку картоплю небажано вживати в їжу. Якщо бачите перші ознаки того, що фрукти й овочі почали псуватися, то деяким можна продовжити термін придатності. З фруктів і ягід зваріть варення чи джем, зробіть цукати, а овочі законсервуйте чи заквасьте. Ще можна зварити компот.
Свіжоприготовлені страви краще з'їсти за 24 години за умови, що вони зберігатимуться в прохолодному місці.
Які є альтернативи холодильника?
Термосумка. Це термостійкий контейнер із холодильними елементами, які потрібно зберігати в морозилці, щоб потім покласти в сумку разом із продуктами. Річ дуже зручна як для виїзду на природу, так і для тривалого збереження важливих продуктів.
Погріб/підвал. Цей спосіб використовували ще наші пращури, які знали, що «кімнати» під землею прогріваються дуже повільно. Погребів дуже багато в приватному секторі, але в місті, на жаль, їх знайти важко.
Криниця. Криниця працює як погріб. Помістіть продукти у відро й опустіть униз. Відро має бути на 2⁄3 у воді, продукти — герметично упаковані, щоб захистити їх від води.
Саморобний льошок із бочки. Якщо немає льоху, його можна викопати та спорудити за допомогою лопати та бочки. Потрібно викопати яму у формі бочки, помістити в неї бочку. Після кожного відкриття/закопування її краще прикопати для збереження низьких температур.
«Атмосферний холодильник». Його можна зробити власноруч, помістивши продукти в герметичний посуд і поставивши в таз із водою. Потім накрити кришку посудини мокрим рушником і опустити кінці у воду. Помістіть все в холод і стежте, щоб вода не випаровувалася.
Балкон. Коли за вікном буде мінусова температура, продукти можна буде зберігати на балконі. Для цього посортуйте їх по коробках або пакетах. Якщо ж балкона немає, можна прибити із зовнішнього боку вікна цвяхи, скласти харчі в пакети та повісити на цвяхи. Та перед цим подбайте, щоб дощ, сніг і тварини не дісталися продуктів. Однак, пам'ятайте — вулична температура може коливатися та змінюватися щогодини залежно від кількості сонячного світла. А це може призвести до псування продуктів.
Більше новин читайте на GreenPost.