Вверх
Дать отзыв

Інститут ЄС прогнозує глобальне потепління на понад 1,5 градуса до 2024 року

Океани майже не охололи з вересня.

2 мин на прочтение08 Ноября 2024, 18:46
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поделиться:

Згідно з даними європейської служби з питань зміни клімату «Коперник» (Copernicus), 2024 рік майже напевно стане першим роком від початку спостережень, коли в середньому було на понад 1,5 °С тепліше, ніж у середньому в доіндустріальну епоху. Це також зробить його найтеплішим роком із моменту початку вимірювань. Однак Паризька мета в 1,5 градуса для стримування кліматичної кризи ще не вважається досягнутою, оскільки вона базується на довгострокових середніх значеннях. Про це розповідає Die Zeit.

Сервіс Copernicus прогнозує, що середня глобальна температура цього року може бути щонайменше на 1,55 °С вищою за середню глобальну доіндустріальну температуру. У 2023 році вона становила 1,48 градуса. Вже тоді Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш говорив про «кліматичний злам».

«Середня температурна аномалія до кінця 2024 року повинна впасти майже до нуля, щоб 2024 рік не був найтеплішим роком», — заявив Коперник. Дані свідчать про значне зростання за останні роки: у 2010 році вперше в період із січня по жовтень було на один градус тепліше, ніж у доіндустріальну епоху. Це відбувається безперервно з 2015 року.

У жовтні цього року середня температура повітря становила 15,25 °C, що на 0,8 градуса вище середнього показника для цього місяця в 1991-2020 роках і на 1,65 градуса вище, ніж у тому ж місяці в доіндустріальну епоху. У 15 з останніх 16 місяців температура була на 1,5 градуса вищою за середню доіндустріальну.

За даними «Коперника», середня температура океану досягла 20,68 °C, що є другим найвищим значенням за всю історію спостережень у жовтні і лише трохи нижче, ніж у тому ж місяці минулого року. Постійно висока температура океану дуже тісно пов'язана з поточними рекордами температури повітря біля поверхні, каже Хельге Гьослінг, фізик-кліматолог з Інституту Альфреда Вегенера в Бремерхафені.

«Зрештою, океани покривають 71 % поверхні Землі, і повітряні маси також переносять тепло з океану над континентами», — наголошує науковець.

Дані «Коперника» базуються на комп'ютерному аналізі з використанням мільярдів вимірювань із супутників, кораблів, літаків і метеостанцій по всьому світу. Записи датуються приблизно серединою XX ст., а в деяких випадках навіть 1850 роком.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.