Вверх
Дать отзыв

Дієтологи розповідають, як за допомогою дріжджів можна вилікувати запалення кишківника

Пробіотики на основі дріжджів можна застосовувати для лікування запальних захворювань кишківника.

3 мин на прочтение28 Июля 2021, 17:14
Кишківник Кишківник
Поделиться:

Асоціація дієтологів України розповідає, що багато захворювань, включаючи запальні захворювання кишківника (ЗЗК), так чи інакше пов’язані з мікробним балансом або його порушенням.

У повідомленні йдеться про те, що результати сучасних досліджень дають змогу припустити, що відновлення порушеного балансу може допомогти лікувати подібні захворювання. Для підтримання здоров’я на рівні травної системи використовуються різні пробіотики — живі дріжджі або бактерії. Однак для лікування складних захворювань, таких як ЗЗК, пробіотик має виконувати певні функції, включаючи здатність зменшувати або припиняти запалення, усувати результати пошкодження та відновлювати кишковий мікробіом.

Враховуючи всі ці потреби, дослідники з Brigham and Women's Hospital розробили «дизайнерський» пробіотик спеціально модифіковані дріжджі, здатні сформувати низку корисних змін, орієнтованих на лікування ЗЗК.

«Ми взяли дріжджі — саме ті дріжджі, які використовують для виготовлення пива — і забезпечили їх здатністю реагувати на запалення, виділяючи протизапальні молекули. Ми називаємо цю нову платформу «Y-ботами» (дріжджовими роботами) та бачимо тут потенціал для розробки терапевтичних стратегій, орієнтованих на лікування запальних уражень тканин кишківника», — розповідає Франциско Кінтана, доктор філософії, автор-дослідник в Ен Ромні Центр неврологічних захворювань, Brigham and Women's Hospital.

Попередні дослідження, проведені в лабораторії Кінтани, дали змогу висвітлити зв'язок між кишківником і захворюваннями, що вражають головний мозок, запропонувавши потенційні можливості застосування модифікованих пробіотиків за межами ЗЗК.

Кінтана та його колеги розробили власний пробіотик за допомогою Saccharomyces cerevisiae, виду дріжджів, що використовується у виноробстві, хлібопеченні та пивоварінні. Застосовуючи технологію редагування генів CRISPR/Cas9, дослідники ввели генетичні елементи, здатні «відчувати» запалення та реагувати на нього, виділяючи фермент, який може знешкодити ключову молекулу, якщо вона бере участь у запаленні.

Створені дріжджі можуть виділяти різні рівні ферменту залежно від інтенсивності запального сигналу в певному місці кишківника. Це означає, що пробіотик може мати локальну реакцію на запалення. У мишей модифіковані дріжджі успішно пригнічували запалення на рівні кишківника, зменшували фіброз і відновлювали порушений мікробіом кишківника.

Щоб створити цю нову терапевтичну платформу для боротьби із ЗЗК та іншими захворюваннями у людей, Кінтані та колегам доведеться провести ще низку досліджень щодо вивчення безпеки. Вони також планують удосконалити та протестувати модифіковані дріжджі, щоб дізнатись, чи зможуть вони прискорити відновлення тканин. Крім ЗЗК, команда планує дослідити можливість використання розроблених пробіотиків для лікування частого побічного ефекту імунотерапії раку у вигляді коліту.

Також ми писали, чому «печінка не може боліти»: ендокринолог розповідає, як запобігти проблемам із ШКТ.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Массовый мор рыбы в Кривом Роге: выясняются причины и подсчитываются убытки
Массовый мор рыбы в Кривом Роге: экоинспекция выясняет причины, ущерб достиг 74 тыс. грн
2 мин на прочтение15 минут назад
Сильная турбулентность усилится из-за изменения климата - исследование.
Фото иллюстративное
Изменение климата усилит турбулентность - ученые предупреждают о новой угрозе для авиации
1 мин на прочтениечас назад
Кража подъемника для людей с инвалидностью в Черновцах: женщине грозит тюрьма
В Черновцах женщину подозревают в краже лестничного подъемника для людей с инвалидностью
1 мин на прочтение2 часа назад
Президент подписал закон об отмене устаревших декретов в энергетике
Президент отменил устаревшие декреты 90-х годов по управлению в энергетике
1 мин на прочтение2 часа назад
В Одессе торжественно открыли инклюзивный пляж, но на него не пускают посетителей?
1 мин на прочтение3 часа назад
Экокомитет Рады одобрил программу обращения с радиоактивными отходами и евроинтеграционный закон о воде
2 мин на прочтение4 часа назад
В Украине с 1 июля снят запрет на лов раков, какие правила действуют для рыбаков
2 мин на прочтение5 часов назад
Минагрополитики и ритейл обсудили строительство овощехранилищ
1 мин на прочтение6 часов назад