Афіни знову використовують акведук часів Римської імперії, аби зберегти питну воду в майбутньому
«Що більше води використовується, то більше її додається».
У зв'язку зі зміною клімату в столиці Греції Афінах знову запускають в експлуатацію акведук часів Римської імперії. У майбутньому 23-кілометрова споруда подаватиме в місто воду, яку жителі зможуть використовувати для зрошення садів, парків і сільського господарства з метою економії питної води. Про це розповідає Die Zeit.
Акведук був замовлений імператором Адріаном (76-138 рр. н.е.) і був завершений лише через два роки після його смерті. Він проходить здебільшого під землею, добре зберігся й водоносний. У багатьох місцях над землею досі є колодязі, якими колись могли користуватися люди. Вона пролягає від Парнаських на північ від Афін до грецької столиці.
«Це архітектурне досягнення свого часу. А сьогодні це також практична відповідь на виклики, пов'язані з нестачею води», — каже керівник водогону Катерина Дімітру. Афіняни повинні усвідомити, що питна вода є цінним товаром. Не в останню чергу тому, що вода з Адріанового акведука досі витікала в море.
Повторне введення в експлуатацію підтримується Міністерством культури Афін і ЄС. Саме тут базується проект #WaterWiseEU, який сприяє більшому збереженню води, ефективному використанню ресурсів і сталому розвитку з огляду на зростанню тиску на європейські водні системи.
Акведук уже частково використовувався під час особливо спекотного тогорічного літа. Зараз прокладається низка нових труб, аби використовувати його ще ширше. Адріанова споруда не лише використовує воду з Парнаських гір, а й забирає підземні води вздовж маршруту.
«Це важливо, бо що більше води використовується, то більше її додається», — сказав керівник проекту Крістос Джованопулос. Згідно з планом, вздовж акведука можна буде створити набагато більше зелених насаджень, що матиме позитивний вплив на афінський тепловий острів.
Більше новин читайте на GreenPost.