Коли боєприпаси вибухають, вони дуже сильно забруднюють ґрунт довкола. І навколо кожного місця, де вибухав боєприпас, зона в радіусі 35 метрів дуже небезпечна. Там зосереджені важкі метали і купа хімічних елементів – усі вони опинилися в ґрунті, пишуть природоохоронці Української Природоохоронної Групи - UNCG.
Використовувати цей ґрунт для вирощування будь-чого, що вживається в їжу, дуже шкідливо. Адже всі ці елементи спочатку мігрують у рослини, а потім потрапляють в організм людини.
Потрапивши в наш організм важкі метали можуть накопичуватись у кістках та різних органах, спричиняючи їх дисфункцію. Також вони можуть імітувати собою та «виштовхувати» з організму корисні елементи — магній, кальцій тощо.
Фото Reuters нижче, яке розлетілося всім світом, вражає до глибини душі. Люди буквально в танку висаджують капусту і помідори. Усі ці продукти вживатимуться сирими. Це все швидкоростучі рослини і вони максимально швидко перетягнули в себе всі перелічені вище забрудники.
"Ми бачимо танк з боєкомплектом, що вибухнув; від нього відлетіла башта. Це означає, що територія на фото – це місце, де вибухнув не один снаряд, їх там вибухнуло багато. На жаль, ми розуміємо, що чимало людей і надалі використовуватимуть свої пошкоджені від бойових дій ділянки. Більшість з них не мають вибору. Утім, ми застерігаємо не займатися подібним, не труїти себе та рідних!" - наголошують екологи.
На їх думку, було б дуже добре, якби Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і Державна екологічна інспекція України інформували місцеву владу про шкоду від сільськогоспорадського використання таких ділянок.